ՀՀ առևտրային բանկերի վարկային ներդրումները 2011թ.-ի նոյեմբերին ավելացել են 2%-ով՝ հասնելով 1 236,2 մլրդ դրամի
ԵՐԵՎԱՆ, 17 հունվարի. /ԱՌԿԱ/. Հայաստանի առևտրային բանկերի վարկային ներդրումների ծավալը 2011թ.-ի նոյեմբերին, հոկտեմբերի համեմատ, ավելացել է 2 տոկոսով և նոյեմբերի վերջին կազմել 1 236,2 մլրդ դրամ, նշվում է 2011թ.-ի նոյեմբերի ՀՀ ԿԲ տեղակագրի մեջ:
Միաժամանակ վարկային ներդրումներում ամենամեծ մասնաբաժինը բաժին է հասնում ռեզիդենտներին տրամադրված արտարժութային վարկերին` 715,2 մլրդ դրամ ինչը 57,9% է կազմում: Այս ցուցանիշը հոկտեմբերի համեմատ 3,2 տոկոսի աճ է գրանցել: Այնուհետև ռեզիդենտներին տրամադրված դրամային վարկերն են 38,2 տոկոս մասնաբաժնով՝ 472,2 մլրդ դրամ (1,5 տոկոսի աճ):
ԿԲ-ի համաձայն՝    ոչ ռեզիդենտներին դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը նոյեմբերի վերջին կազմել է 11,4 մլրդ դրամ՝ հոկտեմբերի համեմատ կրճատվելով 0,5 տոկոսով, իսկ արտարժույթով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ շուրջ 37,4  մլրդ դրամ՝ կրճատվելով 11,8 տոկոսով: (1 դոլարը 389 դրամ է):-0-