«Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն բացել է նոր մասնաճյուղ` «Կոմիտաս»
ԵՐԵՎԱՆ, 31 հունվարի. /ԱՌԿԱ/. «Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն բացել է նոր մասնաճյուղ` «Կոմիտաս», որն առաջարկում է բանկային ծառայությունների լայն տեսականի, չորեքշաբթի «ԱՌԿԱ» գործակալությանը տեղեկացրեցին բանկի մամուլի ծառայությունից:
Ըստ տեղեկատվության՝ մասնաճյուղը գտնվում է Կոմիտաս 16/1 հասցեում, որը թվով յոթերորդ մասնաճյուղն է Երևան քաղաքում:
Ներկայումս հանրապետությունում բանկն ունի 16 մասնաճյուղ:
«Այս տարվա գարնանը սպասվում է Առէկսիմբանկի գլխամասային գրասենյակի տեղափոխումը ավելի հարմարավետ և ժամանակակից գրասենյակ Հյուսիսային պողոտայում», – նշվում է տեղեկատվության մեջ:
Ինչպես նշում է բանկի մամուլի ծառայությունը, նոր գրասենյակ տեղափոխվելը, որը համապատասխանում է Գազպրոմբանկի կորպորատիվ ոճին, թելադրված է բանկի հաճախորդների շահերով, որոնց համար, ի տարբերություն Մ. Մկրտչյան 12 հասցեում գործող նախկին գրասենյակի, ստեղծվելու են սպասարկման ավելի լավ պայմաններ:
Բանկն ունի նաև «Էրեբունի» մասնաճյուղը («Էրեբունի Պլազա» բիզնես-կենտրոնում), որտեղ սպասարկվում են բանկի այն առաջնային հաճախորդները, ովքեր գերադասում են օգտվել առավել հարմարավետ ծառայություններից:
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 1998թ.-ին: Բանկը ռուսական խոշորագույն «Գազպրոմբանկ» ԲԲԸ-ի 100 տոկոսանոց դուստր կառույցն է:
«Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն VISA Inc. միջազգային վճարային համակարգերի լիիրավ անդամ է 2002թ-ից, MasterCard-ի անդամ` 2005թ.-ից: 2007 թ.-ից բանկը դարձել է «ArCa» վճարային համակարգի անդամ էքվայրինգի մասով:–0–