ՎՏԲ-Հայաստան բանկում արդեն հասանելի է «Ինտերնետ բանկինգ» ծառայությունը ֆիզիկական անձանց համար
ԵՐԵՎԱՆ, 1 փետրվարի. /ԱՌԿԱ/. ՎՏԲ-Հայաստան բանկում արդեն հասանելի է «Ինտերնետ բանկինգ» ծառայությունը ֆիզիկական անձանց համար, տեղեկացնում են բանկի մամուլի ծառայությունից։
«Ինտերնետ-բանկինգը հաճախորդի համար պարզ և հարմար հեռակառավարման միջոց է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում բացված իրենց հաշիվների կառավարման համար: Ի շնորհիվ այդ ծառայության բազմաբնույթ վճարումների իրականացումը, քաղվածքների դիտումը, ավանդների ձևակերպումը, վարկերի մարումը և բանկային այլ պահանջված ծառայությունները հաճախորդները կարող են իրականացնել առանց բանկ այցելելու»,– ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Մամուլի ծառայությունից նշեցին, որ Ինտերնետ-բանկինգը հանդիսանում է բանկային ծառայությունների պրակտիկ և ժամանակակից փաթեթ:
ՎՏԲ-Հայաստան բանկի «Ինտերնետ բանկինգ» ծառայությունը թույլ է տալիս իրականացնել բանկային վճարումները մաքսիմալ արագությամբ և հարյուր տոկոսանոց ապահովությամբ: Համակարգը թույլ կտա հաճախորդներին կատարել ցանկացած բանկային ծառայություններ ցանկացած օր և ցանկացած պահի, աշխարհի ցանկացած կետից առանց տանից կամ գրասենյակից դուրս գալու` ինտերնետ կապի առկայությամբ:
Ինտերնետ-բանկինգ ծառայությունը թույլ կտա ՎՏԲ-Հայաստան բանկի հաճախորդներին կատարել հետևյալ գործարքները` հետևել հաշիվներին և նրանց ցանկացած շարժին, կատարել դրամական փոխանցումներ և վճարումներ, ակնթարթորեն փոխանակել արտարժույթ, կատարել ինտերնետի, բջջային կապի, կոմունալ ծառայությունների և այլ հաստատությունների ծառայությունների վճարումներ, վճարել տուգանքներ, տուրքեր, այլ պետական կառույցների ծառայությունների վճարներ, ներդնել և ցանկության դեպքում համալրել ավանդ, մարել վարկեր, պատվիրել դեբետային քարտեր և իրականացնել դրանց կառավարումը:
«Ինտերնետ-բանկինգ ծառայության հիմնական առավելություններն են` աշխատաժամանակի և միջոցների խնայում, դրամական միջոցների կառավարման բարձր օպերատիվություն և անվտանգություն, բանկի աշխատանքի ռեժիմից կախվածության ազատում»,– ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ինտերնետ-բանկինգ համակարգին միանալը շատ պարզ է: Այն չի պարտադրում հատուկ ծրագրերի առկայություն և ունի շատ հարմար ինտերֆեյս: Ինտերնետ-բանկինգ ծառայության ակտիվացման համար բավական է դիմել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ և ձևակերպել համապատասխան դիմում: Դրանից հետո հաճախորդին տրամադրվում է տոկեն, մուտքանուն և ծածկագիր Ինտերնետ-բանկինգ համակարգ մուտք գործելու համար: