Ոսկու գինը Հայաստանում նվազել է 2 %–ով` մեկ գրամի դիմաց կազմելով 15513.03 դրամ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 հոկտեմբերի. /ԱՌԿԱ/. Հայաստանում ոսկու գինը նախորդ շաբաթվա համեմատ նվազել է 2 տոկոսով կամ մեկ գրամի դիմաց  234,93 դրամով` հոկտեմբերի 21–ին մեկ գրամի դիմաց կազմելով 15513.03 դրամ։
Միաժամանակ ոսկու բացթողնման գինը կազմում է 16862.03 դրամ (255,36 դրամ անկում)։
Թանկարժեք մետաղների մեկ գրամ քիմիապես մաքուր մետաղի (պետական ստանդարտ ձուլակտորի համար) պետական գնման և բացթողնման գները ներկայացրել է Հայաստանի ֆինանսների նախարարության «Թանկարժեք մետաղների և թանկարժեք քարերի պետական գանձարան» գործակալությունը։ – See more at: http://www.armbanks.am/hy/2013/10/07/63317/#sthash.O4xmHENC.dpuf
Ինչպես հայտնեցին «ԱՌԿԱ» գործակալությանը Ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի բաժնից, նշված ժամանակահատվածում  թանկարժեք մետաղների մեկ գրամ քիմիապես մաքուր մետաղի (պետական ստանդարտ ձուլակտորի համար) պետական գնման և բացթողնման հետևյալ գները` արծաթ` գնման գին` 257.31 (-7.41), բացթողնման գին` 279.68 (-8.06),   պլատին`  գնման գին`  16799.60 (+49.04), բացթողնման գին`  18260.43 (+53.3),   պալադիում`  գնման  գին`   8624.19 (+100.59),     բացթողնման գին` 9374.12 (+109.34):-0-