NASDAQ OMX Արմենիայում «Բաց դռների օր» կկազմակերպվի
ԵՐԵՎԱՆ, 22 հոկտեմբերի. /ԱՌԿԱ/. ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիան և Հայաստանի Կենտրոնական Դեպոզիտարիան հոկտեմբերի 25-ին առաջին անգամ կանցկացնեն «Բաց դռների օր», «ԱՌԿԱ» գործակալությանը հայտնեցին բորսայի մամուլի ծառայությունից։
Միջոցառմանը կարող են մասնակցել բոլոր նրանք, ովքեր հետաքրքրվում են կապիտալի շուկայով։
««Բաց դռների օրը» նպատակ ունի նպաստելու կապիտալի շուկայի և Հայաստանի ֆինանսական համակարգում իր դերի մասին հանրային իրազեկվածության մակարդակի բարձրացմանը», – նշվում է հաղորդագրության մեջ։
Միջոցառման մասնակիցներին հնարավորություն կընձեռվի այցելելու ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա գրասենյակ, ծանոթանալու ֆոնդային բորսայի և կենտրոնական դեպոզիտարիայի պատմությանը և գործունեությանը, ՀՀ կապիտալի շուկայի ներկա և ապագա զարգացումներին, ինչպես նաև մասնակցել քննարկմանը՝ հարցուպատասխանի ձևով, ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիայի ղեկավարների հետ:
2005թ.-ի նոյեմբերի 7-ին NASDAQ OMX Արմենիա ֆոնդային բորսային ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից արժույթի առուվաճառքի աճուրդների կազմակերպման լիցենզիա էր տրամադրվել, իսկ արժութային հարթակում առուվաճառքը պաշտոնապես մեկնարկեց 2005թ.-ի նոյեմբերի 15-ին  ($1-ը` 406,51 դրամ)։ –0–