Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբը մասնակցել է Խնայողությունների համաշխարհային օրվա տոնակատարությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 նոյեմբերի. /ԱՌԿԱ/. «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն մասնակցեց Խնայողությունների միջազգային օրվան նվիրված տոնակատարություններին, հայտնում են բանկի մամուլի ծառայությունից։
«Մեր մասնակցության հիմնական նպատակն է միջոցների խնայողության խթանումը, ինչպես նաև տարբեր պետական ու մասնավոր ընկերությունների ուշադրությունը հրավիրել բնակչության շրջանում ֆինանսական գրագիտության բարձրացմանը», – նշեց իր ելույթում Մարքեթինգի և գովազդի բաժնի պետ Ալեքսանդր Հակոբյանը:
Խնայողությունների համաշխարհային օրը Հայաստանում նշվել է հոկտեմբերի 31–ին` «Իմ ֆինանսական միամսյակը» ծրագրի շրջանակում։ Երևանի Հյուսիսային պողոտայում տեղադրվել էին ավելի քան 20 ֆինանսական կազմակերպությունների տաղավարներ, որտեղ ներկայացվել էր նրանց արտադրանքը։ Այցելուներին նաև հնարավորություն էր ընձեռվել մասնակցել տարբեր մրցույթների, իրենց ցանկությունները գրել թղթի վրա` փակցնելով դրանք խորհրդանշական «Ցանկությունների ծառին»։
«Մեր բանկը մեծ ուրախությամբ մասնակցեց տվյալ ցուցահանդեսին և հուսով ենք, որ նման միջոցառումները կօգնեն մեր քաղաքացիներին գիտակցել իրենց խնայողությունները ճիշտ կառավարելու անհրաժեշտությունը»,– ավելացրել է Հակոբյանը։
«Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 1998թ. և 2007 թվականից Բանկը հանդիսանում է ռուսաստանյան խոշորագույն բանկերից մեկի` «Գազպրոմբանկ» (ԲԲԸ) դուստր ձեռնարկությունը: 2010 թվականին «Առէկսիմբանկ–Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ–ն հաջողությամբ անցել է ISO 9001-ը։ – 0-