«Անելիք Բանկը» ներդրել է լոմբարդային «Ոսկի Պլյուս» և «Ոսկու Գրավով» վարկատեսակները
ԵՐԵՎԱՆ, 25 մարտի. /ԱՌԿԱ/. «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ն հաճախորդների ֆինանսական հրատապ խնդիրներին արագ ու մատչելի լուծում տալու համար ներդրել է 2 նոր լոմբարդային վարկատեսակ` «Ոսկի Պլյուս» և «Ոսկու Գրավով», հաղորդում է բանկի լրատվական ծառայությունը։
Երկու նոր վարկատեսակներն առանձնանում են իրենց ընձեռած ճկուն հնարավորություններով:
«Ոսկի Պլյուս» վարկատեսակով վարկառուներին հնարավորություն է տրվում ստանալ գրավի գնահատված արժեքի մինչև 150%-ի չափով գումար: Այս վարկատեսակի մարման ժամկետը կազմում է մինչև 12 ամիս:
Օգտվելով «Ոսկու Գրավով» վարկատեսակից բանկի հաճախորդները կարող են ստանալ գրավի գնահատված արժեքի մինչև 110%-ի չափով վարկ, մինչև 24 ամիս մարման ժամկետով: Այս վարկի տրամադրման առավելագույն գումարը կազմում է մինչև 3 մլն ՀՀ դրամ կամ 7,500 ԱՄՆ դոլար:
Ինչպես նշեց «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ PR պատասխանատու Աստղիկ Մարտիրոսյանը, առաջնորդվելով «Անելիք Բանկի» որդեգրած նոր ռազմավարության սկզբունքներով` բանկը շարունակաբար ներդնելու է նոր բանկային գործիքներ և բարելավելու է գործողների պայմանները`  հաճախորդներին առաջարկելով առավել մատչելի ու հասանելի պրոդուկտներ:
Նա վստահություն է հայտնել, որ տվյալ վարկատեսակները կարճ ժամանակում դրական արձագանք կստանան վարկառուների շրջանում:
««Անելիք Բանկի» նպատակն է մոտ գտնվել իր բոլոր հաճախորդներին: Կարծում եմ, շուտով  յուրաքանչյուր անձ` թե´ ֆիզիկական,  թե´ իրավաբանական, կկարողանա գտնել իր պահանջները բավարարող բանկային գործիք հենց «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ում»,- նշեց Մարտիրոսյանը։