ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԸ երկարացրել է կանխիկի ընդունման տերմինալների աշխատանքային ժամերը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԸ, հաշվի առնելով հաճախորդների պահանջները, հուլիսի 16-ից երկարացրել է կանխիկի ընդունման տերմինալներով գործարք կատարելու  հնարավորության  ժամերը, հաղորդում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Մասնավորապես, Բանկի մասնաճյուղերի հաճախորդների սպասարկման սրահներից դուրս տեղադրված կանխիկի ընդունման տերմինալներով հաճախորդները կկարողանան գործարքներ կատարել շուրջօրյա:
Վերոնշյալ՝ շուրջօրյա գործող տերմինալները, գտնվում են հետևյալ մասնաճյուղերում՝ «ՕՊԵՐԱ»  (Մաշտոցի պողոտա  42 շենք),  «Նոր Նորք»  (Գայի պողոտա 16/46), «Երևան մոլ» (Արշակունյաց 34/3 ):
Հաճախորդները հնարավորություն  ունեն  ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿՈՒՄ կանխիկի ընդունման տերմինալների միջոցով կատարել կոմունալ վճարումներ (Էլեկտրաէներգիա,  գազ և գազի սպասարկում,  ջուր, ֆիքսված և բջջային հեռախոսակապ, ինտերնետ ծառայություններ` UCOM, Orange, VivaCell, Beeline), ինչպես նաև մարել վարկեր՝ գրաֆիկով նախատեսված օրը կամ գրաֆիկով նախատեսված օրից շուտ, մուտքեր կատարել ընթացիկ և քարտային հաշիվներին, իրականացնել ավանդների համալրում:
Կանխիկի ընդունման տերմինալով գործարքներ կատարելու ժամանակ ԲԱՆԿԻ կողմից չի գանձվում որևէ վճար ծառայության մատուցման համար:
ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԸ, մշտապես հետամուտ լինելով իր կողմից մատուցվող ծառայությունների որակի բարելավմանը, դեռևս 2013-ին ներդրել է կանխիկի ընդունման տերմինալներ: Տերմինալները հնարավորություն են ընձեռում  հաճախորդներին իրականացնել  ինքնասպասարկում`  անհամեմատ  կրճատելով  գործարքներ կատարելու համար անհրաժեշտ ժամանակը:
Բանկի կողմից մատուցվող այլ ծառայություններին կարելի է ծանոթանալ www.acba.am կայքում:
«ԱԿԲԱ–ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ–ն (նախկին Հայաստանի գյուղատնտեսական փոխօգնության բանկ, ACBA) հիմնադրվել է 1995 թ.–ին ԵՄ–ի TACIS ծրագրի շրջանակներում։ 2006 թ.–ի սեպտեմբերին Կրեդիտ Ագրիկոլ ֆրանսիական բանկային խումբը դարձել է բանկի ամենախոշոր բաժնետերն` կատարելով զգալի ներդրումներ։ -0-