ՎՏԲ-Հայաստան բանկը հովանավորչական աջակցություն է ցուցաբերում Երևանի առագաստանավային ակումբին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 սեպտեմբերի./ԱՌԿԱ/. Ձգտելով աջակցել երիտասարդության կյանքի կայուն զարգացմանն ու որակի բարձրացմանը` ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շարունակական օգնություն է ցուցաբերում զանգվածային ու պրոֆեսիոնալ սպորտին,և այս նպատակով բանկն աջակցում է Երևանի առագաստային ակումբին, հաղորդում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Բանկի շնորհիվ կլուծվի տրանսպորտի ու վինդսերֆինգով զբաղվող երեխաների` Երևանից Սևանա լիճ և ձմեռային հավաքներին` Ծաղկաձոր տեղափոխման հարցը:
Երևանի առագաստային ակումբը ստեղծվել է 2006թ. հունվարին: Ակումբի հիմնական նպատակը առագաստային սպորտի զարգացումն ու մասսայականացումն է: Ակումբը Երևանում ունի հիմնական բազա: Սևանա լճի ափին է գտնվում ակումբի հիմնական բարեկարգ բազան, որտեղ մարզվում են ոչ միայն ակումբի անդամ մարզիկները, այլ նաև հյուրեր արտերկրից: Ամեն տարի Սևանա լճում անցկացվում է մի քանի մրցաշար, այդ թվում նաև` Հայաստանի առաջնություն:
Ամեն տարի վինդսերֆինգի ակումբ է ընդունվում մոտ 100 երեխա: Ակումբի սաների թվում են Մանկական օլիմպիական խաղերի, Աշխարհի առաջնության, Աշխարհի գավաթի, Ռուսաստանի առաջնության մեդալակիրներ:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Յուրի Գուսևը նշել է, որ բանկը դրական է գնահատում Հայաստանում առագաստային սպորտի զարգացման հեռանկարները:
«Աջակցություն ցուցաբերելով Երևանի առագաստային ակումբին` մենք մեր ավանդն ենք ներդնում երիտասարդության շրջանում աոողջ ապրելակերպի տարածման գործում: Վստահ եմ, որ հայ վինդսերֆերները կշարունակեն հաջողությամբ հանդես գալ միջազգային մրցաշարերում, իսկ մեր համագործակցությունը Երևանի առագաստային ակումբի հետ կընդլայնվի», – ասել է նա:
Բանկի ակտիվները 2014 թ.-ի հուլիսի 1-ի դրությամբ կազմել են 312,5 մլրդ դրամ, պարտավորությունները՝ 268,5 մլրդ դրամ, վարկային ներդրումները՝ 230,3 մլրդ դրամ, իսկ կապիտալը՝ մոտ 44 մլրդ դրամ ($1 – 408,04 դրամ):-0-