ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի «Ամասիա» մասնաճյուղը կսպասարկի հաճախորդներին նորացված գրասենյակում
ԵՐԵՎԱՆ, 26 դեկտեմբերի. /ԱՌԿԱ/. Դեկտեմբերի 26–ին տեղի է ունեցել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի` ժամանակակից լուծումներով և հաճախորդների հարմարավետ սպասարկման նպատակով վերանորոգված «Ամասիա» մասնաճյուղի բացման հանդիսավոր արարողությունը, որը գտնվում է Շիրակի մարզ, գ. Ամասիա, 26 փողոց, 17 շենք հասցեում, հաղորդում է բանկի մամուլի ծառայությունը։
Հաղորդագրության համաձայն` մասնաճյուղում բացի վերանորոգման աշխատանքներից իրականացվել է նաև միջոցառումների մի ամբողջ փաթեթ, որոնք ուղղված են հաճախորդների սպասարկման գործընթացների օպտիմալացմանը, աշխատավայրերի և սպասարկման գոտիների ամբողջական տեխնիկական վերազինմանը և արդիականացմանը, ինչպես նաև սրահի ներքին հարդարման համապատասխանեցում ՎՏԲ խմբի կորպորատիվ ոճին ու բրենդին:
Վերանորոգված մասնաճյուղում հաճախորդների սպասարկման գոտիներն առանձնացված են ըստ ծառայության և պրոդուկտի, ստեղծված են նաև հաճախորդների անհատական սպասարկման առանձին գոտիներ:
«Ամասիա» մասնաճյուղի վերաբացումով մենք ավարտում ենք ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի մասնաճյուղային ցանցի ռեֆորմատի խոշորագույն ծրագիրը», – ասել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գլխավոր տնօրեն-տնօրինության նախագահ Յուրի Գուսևը։
Նա նաև նշել է, որ բանկի հաճախորդները կարող են ստանալ հարմար և արագ սպասարկում բոլոր մասնաճյուղերում:
«Մենք վստահ ենք, որ նոր հարմարավետ ու ժամանակակից գրասենյակները թույլ կտան բարձրացնել մեր հաճախորդների սպասարկումը նոր մակարդակի», – ավելացրել է նա։
«Ամասիա» մասնաճյուղի բացման արարողությանը մասնակցել են ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ղեկավարությունը, դեպարտամենտների տնօրեններն ու վարչության պետերը, մարզի և գյուղի վարչության ղեկավարների լիազոր ներկայացուցիչներն, ինչպես նաև այլ պաշտոնատար անձինք, բիզնես շրջանակների, կրթության և մշակույթի ոլորտի ներկայացուցիչներ:
Բանկի ակտիվները 2014 թ.–ի սեպտեմբերի 30–ի դրությամբ կազմել են 306,4 մլրդ դրամ (տարեսկզբի համեմատ` 1,38 տոկոսի աճ), պարտավորությունները` 260,8 մլրդ դրամ (1,58 տոկոսի անկում), ընդհանուր կապիտալը` 45,6 մլրդ դրամ (22,44 տոկոսի աճ), վարկային ներդրումները` 224,3 մլրդ դրամ (2,53 տոկոսի աճ)։ Բանկի շահույթը երրորդ եռամսյակում կազմել է 870,8 մլն դրամ` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազելով 78,3 տոկոսով ($1-461,58 դրամ): –0–