ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը նոր պայմաններով վարկային գիծ կտրամադրի թոշակառուներին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 մայիսի. /ԱՌԿԱ/. ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը թոշակային տարիքի հաճախորդներին առաջարկում է օգտվել հատուկ իրենց համար մշակված «Վարկային գիծ թոշակառուներին» պրոդուկտից: Վարկային գծի համար, որից կարող են օգտվել Բանկի թոշակառու հաճախորդները, գործում են բարելավված պայմաններ՝ 0%* տարեկան տոկոսադրույք և մարման պարզեցված մեխանիզմ, հայտնում են բանկի մամուլի ծառայությունից:
Վարկային գիծը թոշակառուներին տրամադրում է ՀՀ դրամով` գործող թոշակային քարտին: Վարկային գծի պայմանները հետևյալն են. վարկային գիծը տրամադրվում է մինչև 78 տարեկան թոշակառուներին, վարկային գծի առավելագույն գումարը՝ յուրաքանչյուր կենսաթոշակառուի կենսաթոշակի եռապատիկը, վարկային գծի առավելագույն ժամկետը՝ 18 ամիս, ամսական միջնորդավճար՝ 1.5% վարկային գծի գումարից, քարտի սպասարկում և կանխիկացում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի և ԱԿԲԱ Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկի բանկոմատներից՝  անվճար:
«Վարկային գիծը ստանալուց հետո վերջինիս մարումներն իրականացնելու համար չկա անհրաժեշտություն այցելելու Բանկի մասնաճյուղեր, քանի որ մարումները (թոշակի գումարից 7%-ի չափով) կիրականցվեն ավտոմատ եղանակով` գանձվելով թոշակառուի քարտին մուտքագրվող ամենամսյա թոշակի գումարից», – նշվում է տարածած հաղորդագրությունում:
Վարկավորման հատուկ պայմանների և մարման պարզեցված սխեմայի շնորհիվ «Վարկային գիծ թոշակառուներին» պրոդուկտն ունեցավ բավականին մեծ պահանջարկ:
«Վարկային գիծ թոշակառուներին» պրոդուկտի մարման պայմանների և սակագների ավելի մանրամասն տեղեկություն կարելի է ստանալ Բանկի մասնաճյուղերում, www.vtb.am կայքից կամ զանգահարելով Բանկի միասնական տեղեկատվական կենտրոն` 87-87 հեռախոսահամարով: