Յունիբանկի աջակցությամբ Գյումրու N8 դպրոցում բացվեց ժամանակակից համակարգչային դասասենյակ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 հունիսի./ԱՌԿԱ/. Յունիբանկի կողմից իրականացվող դպրոցների բարեկարգման և կահավորման ֆինանսավորման ծրագրի շրջանակում ժամանակակից համակարգչային սենյակ բացվեց Գյումրու թիվ 8 դպրոցում, հաղորդում է բանկի մամուլի ծառայությունը։
Դասասենյակը ոչ միայն վերանորոգվել և կահավորվել է, այլ նաև վերազինվել  նոր տեխնիկայով: Այսուհետ դպրոցի 272 աշակերտները ինֆորմատիկայի դասընթացներն կանցկացնեն` օգտվելով նոր, ժամանակակից համակարգիչներից և ինտերակտիվ դասատախտակից:
Գյումրու թիվ 8 դպրոցում համակարգչային դասասենյակ ստեղծելու     նախաձեռնությունը պատկանում է Շիրակի նախկին մարզպետ Արթուր     Խաչատրյանին:
Հաշվի առնելով նման նախաձեռնության կարևորությունը, Յունիբանկը     կշարունակի դպրոցների աջակցման ծրագրի իրականացումը`  նսպատելով     որակյալ կրթության և ուսումնական գործընթացի արդյունավետության     բարձրացմանը: Յունիբանկի աջակցությամբ մարզերի, հատկապես՝ սահմանամերձ     գոտիներում գտնվող դպրոցներում կկառուցվեն ժամանակակից կրթության     պահանջներին համապատասխան դասասենյակներ: