«ԱՌԿԱ» գործակալությունը հրապարակել է «Հայաստանի վարկային կազմակերպություններ» II եռամսյակի տեղեկագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/. «ԱՌԿԱ» գործակալությունը հրապարակել է «Հայաստանի վարկային կազմակերպությունները» 2018 թ.–ի երկրորդ եռամսյակի տեղեկագիրը։
Տեղեկագիրը կազմված է վարկային կազմակերպությունների` մամուլում պաշտոնապես հրապարակվող ֆինանսական հաշվետվություններից և թողարկվում է եռամսյակը մեկ:
«Հայաստանի վարկային կազմակերպություններ» տեղեկագիրը շուրջ 43 էջանոց աղյուսակային նյութ է և բաղկացած է 11 հիմնական բաժնից` 1. Վարկային կազմակերպությունների ընդհանուր բնութագիր, 2. Ակտիվներ, 3. Պարտավորություններ, 4. Կապիտալ, 5. Շահույթ/Վնաս, 6. Վարկային կազմակերպությունների գործոնեության նորմատիվ ցուցանիշներ, 7. Կապիտալիզացիայի ցուցանիշներ, 8. Շահավետության ու եկամտաբերության ցուցանիշներ, 9. Վարկային կազմակերպությունների ամփոփիչ ցուցանիշներ (ընդհանրացում), 10. Վարկային կազմակերպությունների արդյունավետության ամփոփիչ ցուցանիշներ, 11. Վարկային կազմակերպությունների հիմնական ծառայությունները:
Տեղեկագրում զետեղված տեղեկատվությունը հնարավորություն է տալիս ներկայացնել Հայաստանի վարկային կազմակերպությունների և դրանց գործունեության համեմատական վերլուծություն անցկացնել: Պրոդուկտը պարունակում է նաև կազմված աղյուսակի տեխնիկական ու մեթոդաբանական մեկնաբանությունները: