2021թ.–ին ՎԶԵԲ–ի տարեկան ժողովը կանցկացվի Երևանում
ԵՐԵՎԱՆ, 4 փետրվարի./ԱՌԿԱ/. Երևանն ընտրվել է ՎԶԵԲ 2021թ–ի տարեկան ժողովի անցկացման վայր։ Այս մասին այսօր ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը հայտնել է իր Facebook–յան էջում։
«Ցանկանում եմ բոլորիս աշխատանքային օրը սկսել մի շատ լավ լուրով։ Քիչ առաջ ստացել ենք Վերակառուցման ու զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) Կառավարիչների խորհրդի որոշումը: Ուրախ եմ ձեզ տեղեկացնել, որ Երևանն ընտրվել է ՎԶԵԲ 2021թ․ տարեկան ժողովի անցկացման վայր»,– նշել է փոխվարչապետը։
Նա ընդգծել է, որ տարեկան ժողովը Բանկի կարևորագույն միջոցառումն է:
«Այսինքն 2021թ․ գարնանը Հայաստանը լինելու է ՎԶԵԲ 69 անդամ երկրների, ինչպես նաև այլ հյուրերի ուշադրության կենտրոնում»,– ասել է Ավինյանը։
Փոխվարչապետի գնահատմամբ, սա կարևոր ձեռքբերում է, թե՛ քաղաքական, թե՛ տնտեսական ոլորտներում։ Ավինյանն այդ թվում նշել է, որ սա Հայաստանի գրանցած առաջընթացին տրված արժանի գնահատական և ընդգծել. «Հենց այս պահից սկսում ենք աշխատել միջոցառումը ամենաբարձր մակարդակով անցկացնելու համար»։ –0–