HSBC Բանկ Հայաստանը և «Կասկադ Ինշուրանս» ընկերությունն ապահովագրական պոլիսների համատեղ վաճառք կսկսեն
ԵՐԵՎԱՆ, 2 դեկտեմբերի. /ԱՌԿԱ/. HSBC Բանկ Հայաստանը «Կասկադ Ինշուրանս» ընկերության հետ սկսել է ապահովագրական պոլիսների համատեղ վաճառքը: Բանկի և ապահովագրական ընկերության միջև ռազմավարական գործընկերության մասին համապատասխան պայմանագիրը հաստատվել է ՀՀ ԿԲ-ի կողմից, հինգշաբթի լրագրողներին տեղեկացրեց HSBC Բանկ Հայաստանի գլխավոր-գործադիր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆորդը:
«Ռազմավարական գործընկերության շրջանակներում մեր բանկն իր մասնաճյուղերում կսկսի վաճառել ապահովագրական պոլիսներ: Մենք իրականացնելու ենք անշարժ գույքի, ավտոմեքենաների  ապահովագրում, այդ թվում նաև՝ ԿԱՍԿՈ և ԱՊՊԱ, ինչպես նաև դժբախտ պատահարների ապահովագրում, տուրիստական և բժշկական ապահովագրում», – ասաց Քլիֆորդը:
Նրա խոսքերով՝ այս ամենի արդյունքում բանկի հաճախորդներին մեկ վայրում կտրամադրվեն և ապահովագրական, և բանկային ծառայություններ՝ ստեղծելով նրանց համար լրացուցիչ հարմարություններ:
Բանկի ղեկավարը նաև նշեց, որ ևս մեկ կարևոր հանգամանք է, որ «մենք պատրաստվում ենք առաջարկել մրցունակ սակագներ և ծառայությունների բարձր որակ»:
«Կասկադ Ինշուրանս» ապահովագրական ընկերության գործադիր տնօրեն Գառնիկ Տոնոյանն իր հերթին ընդգծեց, որ նման համագործակցությունն առաջինն է Հայաստանում:
«Մեր կարծիքով՝ բանկային և ապահովագրական համակարգերի միջև նման սերտ համագործակցությունը թույլ կտա նոր մակարդակի վրա բարձրացնել ֆինանսական ծառայությունների որակը», – ավելացրեց նա:
«Կասկադ Ինշուրանս» ՓԲԸ-ն գրանցվել է 2004 թ.-ի հոկտեմբերի 13-ին: Այժմ ապահովագրական ընկերության բաժնետերերն են «Կասկադ Ինշուրանս Հոլդինգ» ՓԲԸ-ն՝ 65 տոկոս մասնաբաժնով և Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկը, որին պատկանում է բաժնետոմսերի 35 տոկոսը: Ընկերության կանոնադրական կապիտալը 1,2 միլիարդ դրամ է: (1 դոլարը 358,73 դրամ է):-0-