Վարչապետը «ԱՌԿԱ» լրատվական գործակալության տնօրենին պարգևատրել է հուշամեդալով
ԵՐԵՎԱՆ, 2 մայիսի. /ԱՌԿԱ/. Հայաստանի կառավարության ղեկավար Տիգրան Սարգսյանը երկուշաբթի «ԱՌԿԱ» լրատվական գործակալության տնօրեն Կոնստանտին Պետրոսովին պարգևատրել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի հուշամեդալով։
ՀՀ կառավարության նախագահի որոշմամբ՝ մայիսի 1-ի՝ Աշխատանքի օրվա և «ԱՌԿԱ» լրատվական գործակալության հիմնադրման 15-ամյա հոբելյանի առթիվ ու տնտեսության զարգացմանը վերաբերող հարցերի համակողմանի լուսաբանման գործում ունեցած ակտիվ մասնակցության համար «ԱՌԿԱ» լրատվական գործակալության տնօրեն Կոնստանտին Պետրոսովը պարգևատրվել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի հուշամեդալով։
«Ես կարծում եմ, որ այս մեծ պարգևը մեր ողջ կոլեկտիվի վաստակն է, այն մեր հետագա գործունեության կանխավճարը կդառնա։ Մենք շարունակելու ենք աշխատել տնտեսական լրագրության ասպարեզում, նոր արտադրանք ստեղծել և համապատասխանել այն չափանիշներին, որոնք պետք է ունենա նորմալ, որակյալ տնտեսական լրագրությունը»,- մեդալի հանձնման արարողության ժամանակ ասաց Պետրոսովը։