«Ռոսգոսստրախ-Արմենիա» ընկերությունը շուկայում մրցակցության հետ կապված խնդիրներ չի տեսնում
ԵՐԵՎԱՆ, 13 հունիսի. /ԱՌԿԱ/. «Ռոսգոսստրախ-Արմենիա» ապահովագրական ընկերությունը դրական է գնահատում ապահովագրական շուկայում առկա առողջ մրցակցությունը և մրցակցության հետ կապված խնդիրներ չի տեսնում, ասաց ընկերության գործադիր տնօրեն Գագիկ Գրիգորյանը։
«Թերևս որքան քիչ մրցակից լինի, այնքան լավ, սակայն մրցակիցների քիչ քանակը բացասաբար է ազդում առողջ մրցակցության վրա։ Մենք մինչ օրս ոչ մի խնդիր չենք ունեցել մրցակցության հետ կապված, և հուսով ենք, որ մեր մրցակիցները՝ նույնպես»,- շաբաթ օրը ընկերության կողմից ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների համար կազմակերպված սեմինարի ընթացքում ասաց նա։
Գրիգորյանը նշեց, որ ընկերությունն ապահովագրական շուկայի բոլոր մասնակիցներին իր մրցակիցն է համարում, «քանի որ բոլորն իրենց ռազմավարությունն ունեն, համապատասխան դաշտում բոլոր ընկերություններն առավելություններ ունեն, և դա հաշվի չառնելն անլուրջ մոտեցում կլիներ մեր կողմից»։
Միաժամանակ գործադիր տնօրենը նշեց, որ նորմալ է համարում այն, որ այսօրվա դրությամբ հայկական շուկայում ութ ապահովագրական ընկերություն է գործում։
«Եթե փորձենք կանոնակարգել դա արհեստական միջոցով, միանշանակ կխանգարենք գործընթացին։ Սրանք ազատ շուկայական հարաբերություններ են, և շուկան ինքը կթելադրի (ապահովագրական ընկերությունների անհրաժեշտ քանակը. «ԱՌԿԱ»)»,- ասաց Գրիգորյանը։
«ՌՈՍԳՈՍՍՏՐԱԽ-ԱՐՄԵՆԻԱ» ԱՓԲԸ-ն հիմնադրվել է «ՌՈՍԳՈՍՍՏՐԱԽ» ընկերության կողմից՝ ԱՊՀ երկրներ մուտք գործելու ռազմավարության շրջանակներում: 2008 թվականի մայիսի 20-ին Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական Բանկի կողմից ընկերությանը շնորհվել է «ոչ կյանքի ապահովագրություն» իրականացնելու լիցենզիա (ԱՊՈ թիվ 0009): -0-