Հայաստանի արտարժույթի ներբանկային շուկայում նախորդ շաբաթ առևտրային բանկերը ձեռք են բերել ավելի քան $87,2 մլն
ԵՐԵՎԱՆ, 15 հոկտեմբերի. /ԱՌԿԱ/. Հայաստանի արտարժույթի ներբանկային շուկայում հոկտեմբերի 8 – 13-ն ընկած ժամանակահատվածում առևտրային բանկերը ձեռք են բերել ավելի քան $87,2 մլն՝ 1 դոլարի դիմաց 406,06 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով, «ԱՌԿԱ» գործակալությանը տեղեկացրեցին ՀՀ ԿԲ մամուլի ծառայությունից:
Միաժամանակ արտարժույթի ներբանկային շուկայում նույն ժամանակահատվածում բանկերը ձեռք են բերել շուրջ 9 մլն եվրո և շուրջ  747 մլն ռուբլի՝ 1 եվրոյի դիմաց 524,40 դրամ, ռուբլու դիմաց՝ 12,95 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով:
Միաժամանակ, արտարժույթի ներբանկային շուկայում վաճառվել է շուրջ 92,6 մլն դոլար, 16 մլն. եվրո և ավելի քան 102,6 մլն ռուբլի՝  1 դոլարի դիմաց 407,36 դրամ, 1 եվրոյի դիմաց 526,99 դրամ և 1 ռուբլու դիմաց 13,16 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով:
Բացի այդ, հոկտեմբերի 1–ից 7–ն ընկած ժամանակահատվածում հայկական բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 26 մլրդ դրամ, դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 49,5 մլն դոլար: ($1 –407,66 դրամ է): –0–