«ՌԵՍՈ» ապահովագրական ընկերությունը 2 մլն ՀՀ դրամ և ավել ծածկույթով ապահովագրական նվեր քարտ է պատրաստել «Արձակ» պատմվածքների մրցույթի մասնակիցներից մեկի համար
ԵՐԵՎԱՆ, 4 փետրվարի. /ԱՌԿԱ/. «ՌԵՍՈ» ապահովագրական ընկերությունը 2 մլն ՀՀ դրամ և ավել ծածկույթով ապահովագրական նվեր քարտ է պատրաստել որպես նվեր «Արձակ 2013» պատմվածքների մրցույթի մասնակիցներից մեկին, հաղորդում է ընկերության մամուլի ծառայությունը։
«ՌԵՍՈ» ապահովագրական ընկերությունը հովանավորել է «Անտարես» հրատարակչության և  «Գրանիշ» գրական ակումբի նախաձեռնությամբ անցկացվող «Արձակ 2013» լավագույն պատմվածքների մրցույթը:
Փետրվարի 3-ին մրցույթն ամփոփվել է Հ. Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոնում տեղի ունեցած մրցանակաբաշխությամբ։ Մրցույթին ներկայացված շուրջ 100 հեղինակների պատմվածքներից եզրափակիչ փուլ անցել էին 21 ստեղծագործություններ, որոնց հեղինակները «Անտարես» ընկերության և հովանավորների կողմից պարգևատրվեցին վկայագրերով և նվերներով:
«3 տարի անընդմեջ մրցույթը հովանավորող «ՌԵՍՈ» ապահովագրական ընկերությունը հատկապես բարձր էր գնահատել Աշոտ Գաբրիելյանի «Հմայք» ստեղծագործությունը, որում հեղինակը նկարագրել է օձի խայթոցի հանդեպ ունեցած վախերը», – նշվում է հաղորդագրության մեջ։
Նվեր քարտը թույլ կտա ձեռք բերել մի շարք ապահովագրական պայմանագրեր, այդ թվում` անձնական պատահարներից ապահովագրություն, որով անձը ապահովագրվում է նաև օձի խայթոցից:
««ՌԵՍՈ» ապահովագրական ընկերությունը կարևորում է հայ արձակի զարգացմանն ուղղված միջոցառումների անցկացումը և սիրով համաձայնում է աջակցել այնպիսի ծրագրերին, որոնք ուղղված են ժամանակակից հայ հեղինակների աշխատանքների ներկայացմանը և ընթերցանության հանդեպ հանրային հետաքրքրության խթանմանը», – նշվում է հաղորդագրության մեջ։
«ՌԵՍՈ» ապահովագրական ընկերությունը հայկական շուկայում պաշտոնապես գործում է 2008 թ.–ի նոյեմբերի 12–ից, իսկ 2009 թ.–ի նոյեմբերի 9–ին ընկերությունը վերանվանվել է «ՌԵՍՈ» ՓԲԸ–ի։ ՌԵՍՈ ընկերության բաժնետերերն են «Պոլիգրաֆիա» ՓԲԸ–ն` 50 տոկոս, «ՍԻ ԷՍ ԷՍ Էքվիթի Փարթներս Լիմիթիդը»` 50 տոկոս։
«ՌԵՍՈ» ապահովագրական ընկերությունը ներառված է ՌԵՍՈ խմբում։ Այսօր այն ներառում է ավելի քան 20 կազմակերպություն, որոնք Ռուսաստանում և ԱՊՀ երկրներում գործում են ապահովագրության, կենսաթոշակային, ավտոմոբիլային, լիզինգային, բժշկական ոլորտներում: –0–