«Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ի աշխատակիցները միացել են քեսաբահայերին օգնություն ցուցաբերելու նախաձեռնությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ապրիլի. /ԱՌԿԱ/. «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ աշխատակիցները  քեսաբահայերին աջակցելու նպատակով միացել են Ջինիշյան հիշատակի հիմնադրամի կազմակերպած  դրամահավաքին:
Ինչպես հայտնում են բանկի մամուլի ծառայությունից, այս հայրենանվեր և ազնիվ նախաձեռնությունն առավել հասանելի դարձնելու համար բանկում բացվել է հատուկ հաշվեհամար, որտեղ  կատարվելու են փոխանցումները, և յուրաքանչյուր աշխատակից, առաջնորդվելով բանկի որդեգրած սոցիալական պատասխանատվության սկզբունքով, կարող է մասնակից դառնալ քեսաբահայ մեր հայրենակիցներին օգնություն ցուցաբերելու կարևոր գործընթացին:
«Հայաստանի պատմության ողջ ընթացքում Սփյուռքը մշտապես եղել է նրա կողքին և այժմ մեր հերթն է ցուցաբերել անհրաժեշտ աջակցությունը կարիքի մեջ գտնվող մեր հայրենակիցներին: Տվյալ նախաձեռնության մեջ կարևորը ոչ միայն նյութական, այլ բարոյական կողմն է, քանի որ յուրաքանչյուր օգնություն, որը կտրամադրեն հայաստանցիները Սիրիայում գտնվող մեր հայրենակիցներին, վերջիններիս համար կլինի նաև որպես բարոյական աջակցություն»,- ասել է «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ–ի PR պատասխանատու Աստղիկ Մարտիրոսյանը:
Ինչպես նշում են բանկի մամուլի ծառայությունից, Ջինիշյան հիշատակի հիմնադրամը մասնաճյուղ ունի Սիրիայում և կարող է արագ իրականացնել բոլոր կազմակերպչական աշխատանքները, բանկի աշխատակիցների նվիրաբերած գումարը քեսաբահայերին հասցնելու և նրանց համապատասխան այլ  ծառայություններ մատուցելու համար: