«Անելիք Բանկ» ՓԲԸ–ի բոլոր մասնաճյուղերում հաճախորդներին կսպասարկեն «մեկ պատուհանի» սկզբունքով
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ապրիլի. /ԱՌԿԱ/. «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ի բոլոր մասնաճյուղերում հաճախորդների սպասարկումը կիրականացվի «մեկ պատուհանի» սկզբունքով, ինչը հնարավորություն կտա առավել բարձրացնելու սպասարկման որակը եւ մասնաճյուղերի աշխատանքը դարձնել ավելի արդյունավետ:
Ինչպես նշված է բանկի մամուլի ծառայության տրամադրած հաղորդագրության մեջ, դրա շնորհիվ բանկի մասնաճյուղերում ավանդի, վարկի, բանկային քարտի ձևակերպումը, դրամական փոխանցումները կամ կոմունալ վճարումները կարելի է կատարել դիմելով բանկի ընդամենը մեկ աշխատակցի: Սա հնարավորություն կտա  բանկի հաճախորդներին խնայել իրենց ժամանակը, իսկ սպասարկվելը` առավել հաճելի: Արդյունքում մի քանի անգամ կավելանա հաճախորդների սպասարկման արագությունը եւ կբարձրանա մասնաճյուղերի աշխատանքի արդյունավետությունը:
«Բանկային համակարգում և ընդհանրապես բիզնեսում շատ կարևոր է սպասարկման արագությունը և հաճախորդի ժամանակի խնայումը: Այս նպատակով Բանկն անցել է «մեկ պատուհանի» սկզբունքի, որի շնորհիվ հաճախորդներն այլևս կարիք չունեն մեկ գործարքի համար տարբեր բաժիններ դիմել: «Մեկ պատուհանի» սկզբունքով են աշխատելու նաև առաջիկայում բացվող մեր մյուս մասնաճյուղերը»,- ասել է «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ–ի PR պատասխանատու Աստղիկ Մարտիրոսյանը:
«Անելիք Բանկ» ՓԲԸ–ն ստեղծվել է 1990 թվականի հուլիսի 9–ին, գրանցվել է 1991 թվականի հոկտեմբերի 1–ին, իսկ 1996 թվականի հոկտեմբերին բանկը ստացել է ՀՀ ԿԲ թիվ 9 գլխավոր արտոնագիր։ Բանկի 100 տոկոս բաժնետերը լիբանանյան CreditBank–ն է։–0–