ԱԿԲԱ–ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԻ` դեպի Եվրոպա ուղեգրերի խաղարկությանը կարելի է հետևել online ռեժիմում
ԵՐԵՎԱՆ, 16 հունիսի. /ԱՌԿԱ/. ԱԿԲԱ–ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԻ կողմից իրականցվող 5 եվրոպական քաղաքների ուղեգրերի խաղարկությանը կարելի է հետևել online ռեժիմում կամ այցելելով բանկի նորաբաց «Երիտասարդական» մասնաճյուղ ք. Երևան Աբովյան 36 հասցեում, հաղորդում է բանկի մամուլի ծառայությունը։
Հունիսի 20-ին Բանկի «Արմենիա» մասնաճյուղում տեղի կունենա ուղեգրերի հանձնման հանդիսավոր արարողությունը, որի ընթացքում հաղթող քարտապանները Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հակոբ Անդրեասյանի կողմից կստանան իրենց ուղեգրերի հավաստագրերը:
«ԱԿԲԱ–ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ–ն (նախկին Հայաստանի գյուղատնտեսական փոխօգնության բանկ, ACBA) հիմնադրվել է 1995 թ.–ին ԵՄ–ի TACIS ծրագրի շրջանակներում։ 2006 թ.–ի սեպտեմբերին Կրեդիտ Ագրիկոլ ֆրանսիական բանկային խումբը դարձել է բանկի ամենախոշոր բաժնետերն` կատարելով զգալի ներդրումներ։
Բանկի ակտիվները 2014 թ.–ի ապրիլի 1–ի դրությամբ կազմել են 264,6 մլրդ դրամ ($640,2 մլն.), վարկային ներդրումները` 178 մլրդ դրամ ($430,6 մլն.), սեփական կապիտալը` 53 մլրդ դրամ ($128,2 մլն.)։ Ներդրումների ծավալը կազմել է 109,6 մլրդ դրամ ($265,1 մլն)։ Բանկի հիմնադրման պահից բանկի հաճախորդների թիվն աճել է 25 անգամ` կազմելով մոտ 276 հազար։ Բանկն ունի 1050 աշխատակից։ Վերջին տասը տարում բանկի մասնաճյուղի թիվը հասել է 49–ի, որոնք տեղակայված են հանրապետության ողջ տարածքում ($1 – 411,69 դրամ)։ -0-