AVERS դրամական փոխանցումների համակարգի «Ամենադինամիկ արտասահմանյան գործընկեր» մրցանակը 2014թ.–ին շնորհվել է Հայաստանին՝ ի դեմս ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԻ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 հունիսի. /ԱՌԿԱ/. «Դրամական փոխանցումների, բանկային մետաղադրամների և մետաղների» թվով 6-րդ միջազգային կոնֆերանսի շրջանակում, անցկացված «AVERS « դրամական փոխանցումների համակարգի կողմից, որպես «Ամենադինամիկ արտասահմանյան գործընկեր» ճանաչվել է Հայաստանը` ի դեմս  ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ  ԲԱՆԿԻ:
Ինչպես հայտնում են բանկի մամուլի ծառայությունից, բանկը շարունակելու է իր արդյունավետ համագործակցությունը «AVERS»  դրամական փոխանցումների համակարգի հետ:
Բանկի ակտիվները 2014 թ.–ի ապրիլի 1–ի դրությամբ կազմել են 264,6 մլրդ դրամ ($640,2 մլն.), վարկային ներդրումները` 178 մլրդ դրամ ($430,6 մլն.), սեփական կապիտալը` 53 մլրդ դրամ ($128,2 մլն.)։ Ներդրումների ծավալը կազմել է 109,6 մլրդ դրամ ($265,1 մլն)։ Բանկի հիմնադրման պահից բանկի հաճախորդների թիվն աճել է 25 անգամ` կազմելով մոտ 276 հազար։ Բանկն ունի 1050 աշխատակից։ Վերջին տասը տարում բանկի մասնաճյուղի թիվը հասել է 49–ի, որոնք տեղակայված են հանրապետության ողջ տարածքում։ -0-