ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը երկարացրել է մի շարք մասնաճյուղերի աշխատանքային ժամերը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/. Ելնելով հաճախորդների կարիքների աճից ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը 2014 թվականի օգոստոսի 19-ից երկարացրել է մի շարք մասնաճյուղերի աշխատանքային ժամերը մեկնարկային ժամկետով մինչև 2014 թվականի սեպտեմբերի 30-ը, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը։
Աշխատանքային ժամանակացույցը փոխվել է բանկի գլխամասային գրասենյակում և 5 մասնաճյուղերում` «Սպանդարյան», «Խորհրդային», «Էրեբունի», «Մաշտոց», «Կապան»:
«Այժմ հաճախորդների հարմարավետության համար աշխատանքային օրերին մասնաճյուղերն աշխատելու են մինչև ժամը 20:00–ն»,– նշվում է հաղորդագրության մեջ։
Վերոնշյալ մասնաճյուղերում երկարացված ժամերին ժամը 17:30-ից 20:00-ը հասանելի են հետևյալ ծառայությունները` Բանկի մասնաճյուղերում տեղակայված բանկոմատների և Telcell վճարային տերմինալների միջոցով դրամարկղային գործարքների իրականացում, հաշիվների բացում, վճարային քարտերի տրամադրման և վարկային հայտերի ընդունում, բանկային խորհրդատվության տրամադրում:
2014 թվականի հունիսի 30–ի դրությամբ ՎՏԲ Հայաստան Բանկի ակտիվները կազմել են 312.4 մլրդ դրամ (տարեսկզբի համեմատ 3,37% աճ), պարտավորությունները`  268,5 մլրդ դրամ (աճը` 1,31%), կապիտալը` 43,96 մլրդ դրամ (աճը` 18%), վարկային ներդրումները` մոտ 230,3 մլրդ դրամ (աճը` 5,25%) և հաճախորդների նկատմամբ պարտավորությունները` 172,3 մլրդ դրամ (աճը` 17,32%)։