ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԸ հայտարարում է ACBA-ON LINE համակարգի սակագների իջեցման մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 մարտի. /ԱՌԿԱ/. ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկում գործում են ACBA-ON LINE  համակարգից օգտվելու նոր՝ իջեցված սակագներ, հաղորդում է բանկի մամուլի ծառայությունը։
Հաղորդագրության համաձայն` ֆիզիկական անձինք ACBA ON-LINE համակարգի ծառայություններից օգտվելու համար նախկին 1,000 ՀՀ դրամ ամսական վճարի փոխարեն վճարում են միանվագ  5,000 ՀՀ դրամ, իսկ ծառայությունից արդեն օգտվող ֆիզիկական անձ հանդիսացող հաճախորդները այլևս չեն կատարի ոչ մի վճարում:
Իրավաբանական անձանց դեպքում հաճախորդները նախկին  5,000 ՀՀ դրամ ամսական վճարի փոխարեն կվճարեն  3,000 ՀՀ դրամ:
Հաղորդագրության մեջ նաև նշվում է, որ բանկի կողմից ներդրվել է ACBA-ON LINE առցանց հաշիվների կառավարման համակարգ մուտք գործելու համար անհրաժեշտ մեկանգամյա գաղտնաբառ գեներացնող ACBA TOKEN հեռախոսային հավելվածը:
ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԻ ակտիվները 2014 թ.–ին կազմել են 286,4 մլրդ դրամ, պարտավորությունները` 237 մլրդ դրամ, կապիտալը` 49,37 մլրդ դրամ ($1 – 481,53 դրամ)։–0–