Արդշինբանկը միացել է երկու նոր` «Best» և «ConversTransfer» դրամական փոխանցումների համակարգերին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ապրիլի. /ԱՌԿԱ/. Արդշինբանկը ապրիլի 3-ից իր բոլոր հաճախորդներին առաջարկում է միանգամից 2 նոր` «Best» և «ConversTransfer» դրամական փոխանցումների համակարգեր, որոնք սպասարկվում են Բանկի ՀՀ և ԼՂՀ տարածքում գտնվող 56 սպասարկման կետերում, հաղորդում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Հաղորդագրության համաձայն` «Best» և «ConversTransfer» համակարգերով հնարավոր է ԱՊՀ երկրներ ուղարկել և ստանալ փոխանցումներ ԱՄՆ դոլարով, Եվրոյով և ՌԴ ռուբլով: «Best»-ի հետ ձեռքբերված հատուկ պայմանավորվածության շնորհիվ ռուսական ООО «Объединенный Национальный Банк»-ից հնարավոր է Արդշինբանկ ուղարկել փոխանցումներ 0% սակագնով:
Ինչպես հայտնում են մամուլի կենտրոնից, նոր համակարգերի սպասարկումը և արտոնյալ սակագնով փոխանցումներ կատարելու հնարավորությունն ուղղված են ազգաբնակչության համար լրացուցիչ հարմարություններ ստեղծելուն և նրանց` ֆինանսական ծառայությունների նկատմամբ աճող պահանջարկը բավարարելուն: Համակարգերով ուղարկված փոխանցում ստացողը գումարը ստանալիս որևէ միջնորդավճար չի վճարում և հնարավորություն ունի ստանալ գումարն ուղարկելուց անմիջապես հետո:
««Best» և «ConversTransfer» համակարգերը ներդնելով` Արդշինբանկը մեկ վայրում է հավաքում բոլոր առաջատար համակարգերին, սպասարկելով 9 համակարգ միասին` Avers, IntelExpress, Sigue, MoneyGram, Anelik, UniStream, Ria, Best և ConversTransfer, որոնք նույնպես առաջարկում են մրցունակ սակագներ և սպասարկման կետերի լայն աշխարհագրություն»,- նշված է հաղորդագրությունում:
Բանկի ակտիվները 2014 թվականին կազմել են 369.1 մլրդ դրամ (աճը` 37%), պարտավորությունները` 321,7 մլրդ դրամ (աճը`42,8%), ընդհանուր կապիտալը` 47,4 մլրդ դրամ (աճը` 7,4%), իսկ վարկային ավանդները` 220,1 մլրդ դրամ (աճը` 27,8%)։ Բանկի զուտ շահույթը 2014 թվականին կազմել է 4,2 մլրդ դրամ նախորդ տարվա  6,4 մլրդ դրամի դիմաց ($1 – 472,37 դրամ)։ -0-