Անելիք բանկը նոր վարկատեսակ է առաջարկում, որը կոչվում է «Պարզ-Արագ Ունիվերսալ»
ԵՐԵՎԱՆ, 12 հունիսի. /ԱՌԿԱ/. Անելիք բանկն իր ֆիզիկական անձ հանդիսացող հաճախորդներին առաջարկում է նոր մատչելի քարտային վարկատեսակ` «Պարզ-Արագ Ունիվերսալ», որի դեպքում վարկ կարելի է ստանալ առանց եկամուտը հավաստող փաստաթղթերի և առանց գրավադրման, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը։
Այս վարկատեսակով մինչև 2,500 ԱՄՆ դոլար կամ եվրո գումարի չափով և մինչև 4 տարի մարման ժամկետով վարկերի տրամադրման ժամանակ չի պահանջվում նաև երաշխավոր։
Ինչպես նշել է «Անելիք բանկ» ՓԲԸ–ի հասարակության հետ կապերի պատասխանատու Աստղիկ Մարտիրոսյանը, պայմաններն այլ են երաշխավոր ներկայացնող վարկառուների համար` մինչև 3,500 ԱՄՆ դոլար կամ եվրո և մինչև 5 տարի մարման ժամկետ։
Նա նաև նշել է, որ բանկի «Պարզ-Արագ» վարկատեսակները բավական մեծ պահանջարկ ունեն հայկական բանկային շուկայում, իսկ այս վարկատեսակն իր մեջ ներառում է բոլոր այն առավելությունները, որոնք առկա էին Անելիք Բանկի «Պարզ-Արագ Էքստրա» և «Պարզ-Արագ Պրոգրես» վարկատեսակների դեպքում։
«Ավելին` նոր վարկատեսակի դեպքում առավել մատչելի են դարձել վարկավորման պայմանները և մեծացվել է վարկավորման առավելագույն գումարի չափը», –  ասել է նա։
Մարտիրոսյանը նաև նշել է, որ Անելիք բանկը մտադիր է հետագայում ևս նորացնել մանրածախ պրոդուկտների տեսականին` դրանց պայմանները դարձնելով ավելի «Պարզ և Արագ»:
«Անելիք բանկ» ՓԲԸ–ն ստեղծվել է 1990թ.–ի հուլիսի 9–ին, գրանցվել է 1991թ.–ի հոկտեմբերի 1–ին։ Լիբանանի առաջատար բանկերից մեկը` «Credit Bank S.A.L.»–ը, 2009թ.–ի հուլիսին ձեռք է բերել բանկի բաժնետոմսերի 51 տոկոսը` դառնալով բանկի ռազմավարական և հիմնական բաժնետերը։ 2012թ.–ին «Credit Bank S.A.L.»–ի մասնաբաժինը դարձել է 89,95 տոկոս, իսկ 2013թ.–ին «Credit Bank S.A.L.»–ը համախմբել է «Անելիք բանկ» ՓԲԸ–ի բաժնետոմսերի 100 տոկոսը։ -0-