Անելիք Բանկը հայաստանյան բանկերից առաջինն է, որ միացել է Moneytun միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 մարտի. /ԱՌԿԱ/. Անելիք Բանկը հայաստանյան բանկերից առաջինն է, որ միացել է Moneytun միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգին, որի միջոցով հնարավոր է փոխանցումներ իրականացնել ԱՄՆ-ի ու Հայաստանի միջև՝ սկսած 7 ԱՄՆ դոլարից,  հաղորդում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Ինչպես հաղորդվում է, տվյալ համակարգով մեկ փոխանցման առավելագույն գումարը կարող է կազմել 10.000 ԱՄՆ դոլար:
Ինչպես նշել է «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ Հասարակության հետ կապերի պատասխանատու Աստղիկ Մարտիրոսյանը, Անելիք Բանկի մասնագետների կողմից իրականացվող հետազոտությունների արդյունքում հնարավոր է դառնում բանկի հաճախորդներին պարբերաբար առաջարկել մատուցվող ծառայությունների անընդհատ թարմացվող և կատարելագործվող ցանկ:
«Սա հնարավոր է դառնում նաև նոր գործընկերների հետ համագործակցելու շնորհիվ։ Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ Անելիք Բանկը ներկայացնում է դրամական փոխանցումների շուկայում նոր և վստահելի իր նոր գործընկերոջը՝ Moneytun միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգին, որի միջոցով փոխանցումը հասցեատիրոջն է հասնում 5-10 րոպեի ընթացքում: Սա դրամական փոխանցումների ոլորտում մեր բանկի կողմից սպասարկվող թվով 8-րդ համակարգն է»,- նշել է Աստղիկ Մարտիրոսյանը:
Բացի այդ, հասարակության հետ կապերի պատասխանատուն բանկի հաճախորդներին առաջարկել է իրենց փոխանցումները ստանալ Anelik-Transfer վճարային քարտով:
«Առանց բանկ այցելելու, ընդամենը զանգահարելով 59 33 33 հեռախոսահամարով, մեր հաճախորդները կարող են բանկում գործող Anelik, MoneyGram, IntelExpress, Ria Money Transfer, Sigue Money Transfer, Unistream, Converse Transfer համակարգերով իրենց ուղարկված գումարը ստանալ հենց Anelik-Transfer քարտով: Սա ժամանակակից բանկային գործիք է, որն ուղղված մեր հաճախորդների հարմարավետության ապահովմանը»,- տեղեկացրել է Մարտիրոսյանը:
«Անելիք բանկ» ՓԲԸ–ն ստեղծվել է 1990 թվականի հուլիսի 9–ին, գրանցվել է 1991 թվականի հոկտեմբերի 1–ին, իսկ 1996 թվականի հոկտեմբերին բանկը ստացել է ՀՀ ԿԲ թիվ 9 գլխավոր արտոնագիր։ Բանկի 100 տոկոս բաժնետերը լիբանանյան CreditBank–ն է։-0-