«ԱԳԲԱ Լիզինգ» ՎԿ–ն ՎԶԵԲ–ից 2 մլն դոլարի վարկ կստանա
ԵՐԵՎԱՆ, 24 մարտի. /ԱՌԿԱ/.  «ԱԳԲԱ Լիզինգ» հայկական վարկային կազմակերպությունը Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկից 2 մլն դոլարի վարկ կստանա։ Ինչպես հաղորդվում է կազմակերպության կայքում, վարկային կազմակերպությունը ստորագրվել էր մարտի 12–ին։
Ինչպես նշվում է հաղորդման մեջ, միջոցներն ուղղվելու են  էներգախնայող սարքավորումների և տեխնոլոգիաների լիզինգին, որն իրականացվում է արդեն շուրջ 2 տարի ընկերության կողմից ստեղծված «Գրին Լիզինգ» ենթաապրանքանիշի շրջանակում:
Այս ֆինանսավորումը հիմնական շահառու հանդիսացող ՓՄՁ-ներին և կորպորատիվ հաճախորդներին  հնարավորություն է ընձեռում օգտվել «Գրին Լիզինգ Cashback»-ով պրոդուկտի առավելությունից, որը ենթադրում է լիզինգի պայմանագրի գումարի 10% -15%-ի հետ վերադարձ շահառուին:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ «ԱԳԲԱ Լիզինգ»–ի հետ գործակցությունն իրականացվում է ՎԶԵԲ–ի «Էներգոկրեդիտ» ծրագրի շրջանակում, որի նպատակն է տեղական ֆինանսական հաստատությունների միջոցով վարկեր տրամադրել կորպորատիվ և անհատ օգտատերերին` կովկասյան տարածաշրջանում էներգախնայող և վերականգնվող էներգիայի ներդրումներ և ծրագրեր իրականացնելու համար:
«ԱԳԲԱ Լիզինգ» ՓԲԸ–ն հիմնադրվել է 2003 թվականի ապրիլին և Հայաստանում գրանցված առաջին լիզինգային ընկերությունն է։ Կազմակերպության ակտիվները 2015 թվականի արդյունքներով կազմել են 12.7 մլրդ դրամ, լիզինգի ծավալը` 9.7 մլրդ դրամ, պարտավորությունները` 9.4 մլրդ դրամ, կապիտալը` 3.2 մլրդ դրամ ($1 – 479,93 դրամ)։ -0-