ՀՀ ԿԲ-ն շրջանառության մեջ է դրել հոբելյանական ութ հուշադրամ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 հունվարի. /ԱՌԿԱ/. ՀՀ կենտրոնական բանկը հունվարի 16-ից շրջանառության մեջ է դրել հոբելյանական ոսկե և արծաթե ութ հուշադրամ, հաղորդում է կարգավորիչի մամուլի ծառայությունը:
Հաղորդակցության համաձայն, շրջանառության մեջ եմ դրվել «Հովհաննես Այվազովսկի-200», «Ալեքսանդր Մանթաշյան-175», «Հայոց բանակի կազմավորման 25-ամյակ», «Շուշիի ազատագրման 25-ամյակ» ոսկե, «Հայոց բանակի կազմավորման 25-ամյակ», «Համո Բեկնազարյան-125», «Վենետիկի Մխիթարյան միաբանության հիմնադրման 300-ամյակ», «ՀԱՊ-25 և ՀԱՊԿ-15» արծաթե հուշադրամները:
10 հազար դրամ անվանական արժեքով «Հովհաննես Այվազովսկի-200», «Ալեքսանդր Մանթաշյան-175» ոսկե հուշադրամները թողարկվել են 1000 հատ տպաքանակով, իսկ «Հայոց բանակի կազմավորման 25-ամյակ», «Շուշիի ազատագրման 25-ամյակ» մետաղադրամները`  500 հատ տպաքանակով:
100 դրամ անվանական արժեքով «Համո Բեկնազարյան-125» արծաթե հուշադրամները թողարկվել են 500 հատ տխաքանակով, 1000 դրամ անվանական արժեքով «Վենետիկի Մխիթարյան միաբանության հիմնադրման 300-ամյակ» մետաղադրամները` 500 հատ տպաքանակով, իսկ 1000 դրամ անվանական արժեքով «ՀԱՊ-25 և ՀԱՊԿ-15» մետաղադրամները` 200 հատ տպաքանակով: