Անելիք Բանկը կտեղաբաշխի պարտատոմսերի 3-րդ տրանշը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 մարտի. /ԱՌԿԱ/. 2017 թվականի մարտի 15-ից ապրիլի 28-ն ընկած ժամանակահատվածում Անելիք Բանկը կտեղաբաշխի իր պարտատոմսերի երրորդ՝ այս անգամ արդեն դրամային տրանշը, հաղորդում է բանկի մամուլի ծառայությունը։
Բանկի պարտատոմսերի 3-րդ թողարկումը ներառելու է 20,000 հատ անվանական, ոչ փաստաթղթային, արժեկտրոնային պարտատոմս` 50,000 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով, 12.25% տարեկան տոկոսադրույքով և 2 տարի շրջանառության ժամկետով:
Պարտատոմսերի տեղաբաշխումը տեղի կունենա բորսայի տեղաբաշխման հարթակում մարտի 15-ին:
«Պարտատոմսերը կարելի է ձեռք բերել Բանկի գլխամասային գրասենյակում կամ մնացած 13 մասնաճյուղերում: Պարտատոմսեր ձեռք բերած հաճախորդներին Անելիք Բանկն առաջարկում է մի շարք առավելություններ` ՀՀ դրամով արդեն հաստատված վարկային սահմանաչափ` գնված պարտատոմսի գումարի 50 տոկոսի չափով, Hotel Express-Anelik համատեղ բրենդային նվեր քարտ, Priority pass ծառայության տրամադրում աշխարհի 700 օդանավակայաններում, VIP-lounge ծառայության հասանելիություն ու բժշկական ապահովագրություն` կախված գնված պարտատոմսերի ծավալից: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման նվազագույն փաթեթը, որը կարելի է ձեռք բերել, կազմում է 500.000 ՀՀ դրամ: Տեղաբաշխման ավարտից հետո պարտատոմսերը կցուցակվեն «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» ֆոնդային բորսայում»,– նշել է  Անելիք Բանկի վարչության նախագահի խորհրդական Կարեն Նալբանդյանը: