Հաճախակիացել են Freedom Broker Armenia-ի անունից կեղծ զանգերի դեպքերը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 դեկտեմբերի․/ԱՌԿԱ/․ Երկրի առաջատար ֆինանսական հաստատություններից մեկը՝ Freedom Broker Armenia-ն զգուշացնում է իր անունից կեղծ հեռախոսազանգերի դեպքերի աճի մասին։
«Անհայտ անձինք զանգեր են կատարում մարդկանց՝ նրանց կասկածելի ֆինանսական գործարքների մեջ ներգրավելու նպատակով։ Freedom Broker Armenia-ն խորհուրդ է տալիս չվստահել անծանոթ համարներից ստացվող զանգերին և կրկնակի ստուգել տեղեկատվությունը պաշտոնական աղբյուրներից», – նշվում է ընկերության հայտարարության մեջ
Նշվում է նաև, որ կեղծ զանգերը ռիսկ են ներկայացնում անխոհեմ ներդրումային որոշումներ կայացնելու տեսանկյունից: Freedom Broker Armenia-ն ընդգծում է, որ այս կոչերը նախաձեռնված չեն կազմակերպության կողմից։
«Freedom Broker Armenia-ն կոչ է անում զգույշ լինել և չվստահել անհայտ անձանց կողմից զանգերին: Եթե ​​կասկածելի զանգ եք ստանում, խորհուրդ ենք տալիս չտրամադրել անձնական կամ որևէ այլ տեղեկատվություն, ցանկացած կասկածի դեպքում ուղիղ կապ հաստատել Freedom Broker Armenia-ի հետ,       ստուգել ցանկացած ներդրումային առաջարկի իսկությունը՝ որևէ գործողություն կատարելուց առաջ կապ հաստատելով ընկերության հետ պաշտոնական ուղիներով»,-նշում է Freedom Broker Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Հովակ Հովակիմյանը։–0–