ՀՀ ԿԲ–ն ուսումնասիրում է էքսպրես վարկավորման առցանց համակարգի պաշտպանության հնարավոր խոցելիությունները զեղծարարության հաճախակի դեպքերի պատճառով, հայտարարել է ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը
Հայաստանի բանկային ոլորտին բաժին է ընկնում ֆինանսական հատվածի ընդհանուր ակտիվների 84%–ը, տեղեկացրեց Հայաստանի բանկերի միության (ՀԲՄ) նախագահի տեղակալ Ռուբեն Մելիքյանը
Cube Invest–ի գլխավոր տնօրեն–տնօրինության նախագահ Միքայել Մարգարյանը «ԱՌԿԱ» գործակալությանը տված բացառիկ հարցազրույցում անդրադարձել է գործունեության առանցքային ուղղություններին, Հայաստանի կապիտալի շուկայի զարգացման խոչընդոտներին և հեռանկարներին, ինչպես նաև ցրել է ներդրումների հետ կապված տարածված միֆերը
2024 թվականի մայիսին հիմնադրված Eqwefy հայկական ներդրումային ընկերության գլխավոր տնօրեն Սամսոն Ավետյանը «ԱՌԿԱ» գործակալությանը տված հարցազրույցում պատմել է դժվարությունների մասին, որոնց հետ բախվում են ստարտափերն ու ՏՏ ընկերությունները, ինչպես նաև այն մասին, թե ինչպես արհեստական բանականության միտումը կարող է ազդել երկրի տնտեսության վրա
Dimension Investments ընկերության ներդրումային ծառայությունների տնօրեն Արմեն Հովհաննիսյանը «ԱՌԿԱ» գործակալությանը տված բացառիկ հարցազրույցում խոսել է զարգացման խոչընդոտների, աճի արագացման գործիքների, ինչպես նաև վենչուրային կապիտալի հեռանկարների մասին
Այս ծավալից պետական պարտատոմսերի շուկային բաժին է ընկնում 2,9 տրլն․ դրամը, կորպորատիվ պարտատոմսերի շուկային՝ 768,7 մլրդ․ դրամ, իսկ բաժնետոմսերի շուկայի կապիտալիզացումը կազմում է 439,3 մլրդ․ դրամ