Արդշինինվեստբանկը «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին 15մլն դրամ է նվիրաբերել
ԵՐԵՎԱՆ, 27 նոյեմբերի. /ԱՌԿԱ/. Արդշինինվեստբանկը «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին նվիրաբերել է 15մլն դրամ. «ԱՌԿԱ» գործակալությանը տեղեկացրեցին բանկի մամուլի ծառայությունից:
«Բանկը համագործակցում է հիմնադրամի հետ կազմավորման օրվանից և անցած վեց տարիների ընթացքում հիմնադրամին ընդհանուր առմամբ նվիրաբերել է արդեն 104 մլն դրամ», – ասվում է տեղեկատվության մեջ:
Ինչպես հայտարարել է Արդշինինվեստբանկի վարչության նախագահ Ներսես Կարամանուկյանը, համագործակցությունը «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հետ բանկի համար և հաճելի, և պատասխանատու գործընթաց է:
«Հաճելի է, քանի որ բանկն իր ներդրումն է ունենում հիմնադրամի կազմակերպած բազմաթիվ հայրենանվեր ձեռնարկումներում: Նաև չափազանց պատասխանատու է, քանզի հիմնադրամի կողմից իրագործվող բոլոր ծրագրերը նախատեսված են ապագա սերունդների համար», – ասել է նա:
Նրա կարծիքով՝ Արդշինինվեստբանկի համագործակցությունը «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հետ հետագայում ևս շարունակելու է լինել արդյունավետ և ազգանպաստ:
Արդշինինվեստբանկը Հայաստանի տարածքում ունի 49 մասնաճյուղ և 6 մասնաճյուղ՝ Լեռնային Ղարաբաղում, ինչպես նաև՝ ներկայացուցչություն Փարիզում:
Moody’s միջազգային վարկանիշային գործակալությունն Արդշինինվեստբանկին շնորհել է Ba2 երկարաժամկետ և Not Prime կարճաժամկետ վարկանիշները՝ տեղական արժույթով ներդրումների համար, և Ba3 երկարաժամկետ ու Not Prime կարճաժամկետ վարկանիշները՝ արտարժույթով ներդրումների համար, ինչպես նաև «D-» («BFSR») ֆինանսական կայունության վարկանիշը:-0-