Global Finance ամսագիրը ՎՏԲ Բանկին «Best Emerging Market Banks» անվանակարգում լավագույն ռուսական բանկ է ճանաչել
ԵՐԵՎԱՆ, 3 փետրվարի. /ԱՌԿԱ/. Համաշխարհային ֆինանսական հեղինակավոր հրատարակություններից մեկը՝ Global Finance ամսագիրը ՎՏԲ Բանկին «Best Emerging Market Banks» անվանակարգում 2009 թ.-ի գործունեության արդյունքներով լավագույն ռուսական բանկ է ճանաչել, «ԱՌԿԱ» գործակալությանը տեղեկացրեցին բանկի մամուլի ծառայությունից:
Ամսագրի փորձագետների գնահատականը այս անվանակարգում ավանդաբար հիմնվում է այնպիսի չափորոշիչների վրա, ինչպիսիք են ակտիվների աճը, արդյունավետությունը, ռազմավարական գործընկերների հետ հարաբերությունները, հաճախորդների սպասարկման որակը, առաջարկվող նորարարական ծառայությունների քանակը և այլն: 2009 թ.-ի գործունեության արդյունքներով՝ ՎՏԲ-ն մրցանակ է ստացել արժույթի շուկայում և առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում վարած արդյունավետ աշխատանքի համար: 2009 թ.-ին ՎՏԲ Բանկը ակտիվ աջակցություն է ցուցաբերել Ռուսաստանի և ԱՊՀ երկրների միջև երկկողմ առևտրին, այդ թվում նաև՝ ԱՊՀ բանկերին ռուսական ռուբլով հետֆինանսավորում տրամադրելու միջոցով:
ՎՏԲ Բանկը մի քանի տարի շարունակ բարձր գնահատականների է արժանանում Global Finance ամսագրի կողմից: 2008 թ.-ին ՎՏԲ-ն մրցանակի է արժանացել ռուսական բանկերի շրջանում արժույթի շուկայում վարած առավել արդյունավետ աշխատանքի համար, 2007 թ.-ին ամսագիրը ՎՏԲ-ին լավագույն բանկ է ճանաչել «Best Domestic Bank» և «Best Commercial Bank» անվանակարգերում, 2006 թ.-ին ՎՏԲ Բանկը Global Finance-ի կողմից ճանաչվել է Ռուսաստանի լավագույն առևտրային բանկը: Բացի այդ, բանկը հաղթել է «Ռուսական շուկայում անդերայթիգնի ոլորտում լավագույն բանկ» անվանակարգում, 2005 թ.-ին ՎՏԲ-ն Global Finance-ի կողմից ճանաչվել է Ռւսաստանի լավագույն առևտրային բանկ: Բացի այդ, ՎՏԲ-ն հաղթել է «Առևտրային ֆինանսավորման ոլորտում լավագույն ռուսական բանկ 2005» անվանակարգում: