ՎՏԲ-Հայաստան բանկը նվեր է մատուցել Երևանում ՌԴ ՊՆ ռուսական դպրոցի աշակերտներին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 սեպտեմբերի. /ԱՌԿԱ/. Նոր ուսումնական տարվա նախաշեմին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հերթական նվերը մատուցեց Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության Պաշտպանության նախարարության N21 ռուսական միջնակարգ դպրոցի 2-11 դասարանի աշակերտներին, տեղեկացնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ռուսական առաջատար ՎՏԲ24 մանրածախ բանկի հետ համատեղ Ռուսաստանում ձեռք բերեց մասնագիտացված դասագրքեր դպրոցականների և ուսումնական ձեռնարկներ ուսուցիչների համար, ինչպես նաև աշխատանքային տետրեր և աուդիո գրքեր ձայնասկավառակների վրա, որոնք նախատեսված են անգլերեն լեզվի խորը ուսուցման համար, այդ թվում արդի համակարգչային ծրագրերի օգնությամբ»,- ասվում է հաղորդագրությունում։
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի անունից շնորհավորում եմ Հայաստանի բոլոր դպրոցականներին և ուսանողներին 2010-2011թթ.. նոր ուսումնական տարվա առթիվ, մաղթում եմ նրանց մեծ հաջողություններ և ուսման մեջ գերազանց ցուցանիշներ, նպատակների իրականացում, խաղաղ երկինք և անհոգ ու երջանիկ մանկություն»,- ասաց ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն, տնօրինության նախագահ Վալերի Օվսյաննիկովը։
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ն ՎՏԲ միջազգային ֆինանսական խմբի մասնակից է դարձել 2004թ. ապրիլին: «ՎՏԲ Բանկ» ԲԲԸ-ն հանդիսանում է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկե ՓԲԸ-ի 100% բաժնետոմսերի փաթեթի միանձնյա բաժնետերը: Բանկը հիմնական ցուցանիշների մի ամբողջ շարքով մշտապես ներառվում է ՀՀ բանկային համակարգի առաջատարների թվում: Ներկա դրությամբ Բանկն ունի ամենալայն մասնաճյուղային ցանցը ողջ երկրում՝ 68 մասնաճյուղ:  -0-