«Կոնվերս բանկը» կանանց համար սկսել է «ԶԱՏԻԿ» ժամկետային ավանդը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 մարտի. /ԱՌԿԱ/. «Կոնվերս բանկ» ՓԲԸ-ն մարտի 7-ից մինչև մայիսի 31-ը կազմակերպում է նոր տեսակի «ԶԱՏԻԿ» ժամկետային ավանդի ընդունման ակցիա` ուղղված կանանց:
Ինչպես «ԱՌԿԱ» գործակալությանը հաղորդեցին բանկի մամուլի ծառայությունից, միայն իգական սեռի ավանդատուների համար ընդունվում են ՀՀ դրամով ավանդներ՝ 12 ամիս ժամկետով և 12 տոկոս տոկոսադրույքով: Նվազագույն գումարը` 50 հազար ՀՀ դրամ:
Հաղորդագրության համաձայն՝ ակցիայի ընթացքում ավանդատուներին առանց տարեկան սպասարկման վճարի գանձման կտրամադրվի WOMAN`S CARD, որը Հայաստանում նախադեպը չունեցող քարտ է` ուղղված միայն կանանց:
WOMAN`S CARD-ը ի թիվս այլ առավելությունների` ներառում է զեղչեր ավելի քան 160 առևտրային և սպասարկման կետերում:
Ինչպես նշվում է հաղորդագրության մեջ, «ԶԱՏԻԿ» նոր տեսակի ժամկետային ավանդ ներդնող ավանդատուների միջև կանցկացվի խաղարկություն, որի արդյունքում  ավանդատուներին սպասվում են տարատեսակ  հաճելի անակնկալներ, նվերներ:
«Կոնվերս բանկը» պարբերաբար նմանատիպ ակցիաներ իրականացրել է, որոնց արդյունքում գլխավոր մրցանակի արժանացած հաճախորդները շահել են ուղևորություն դեպի Ֆրանսիա, Թուրին, Եգիպտոս, Դուբայ, Պրահա:
«Կոնվերս բանկում» ներկայումս գործում են «Պրոգրես», «Օրական», «Թոշակ» և «Բարեկեցիկ ապագա», ավելացման իրավունքով` «Կարաս», երեխաների անունով` կուտակային «Մանուկ», «Ոսկե մանուկ», ավանդատեսակները:
«Կոնվերս Բանկ» ՓԲԸ-ն ստեղծվել է 1993 թվականին: Բանկի բաժնետերերն են` «Ընդվանսդ Գլոբալ Ինվեսթմենթս» ԼԷԼՍԻ-ին` 95% և Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցին` 5% :
Բանկն ունի մոտ 600 աշխատակից, բանկի 28 մասնաճյուղերից (2-ը` փոստբանկային ծառայություններ մատուցող մասնաճյուղ) բաղկացած ցանցն ընդգրկում է Հայաստանի 13 քաղաքները: ($1-367.60 դրամ է): -0-