Կոնվերս բանկը «Դարձիր Ձմեռ Պապ» բերագործական ակցիա է անցկացնում
ԵՐԵՎԱՆ, 13 դեկտեմբերի. /ԱՌԿԱ/. Հայկական Կոնվերսբանկը հայտարարում է մանկատների սաների համար «Դարձիր Ձմեռ Պապ» բարեգործական հերթական ակցիայի անցկացման մասին:
«Արդեն երկրորդ տարին է, ինչ «Կոնվերս բանկ» ՓԲԸ-ն  հանդես է գալիս «Դարձիր Ձմեռ պապ՚» բարեգործական ակցիայով, որի շրջանակներում «Մարի Իզմիրլյան» մանկատանը մատուցում է ամանորի հաճելի անակնկալներ»,- ասվում է մամուլի հաղորդագրությունում:
Հաղորդագրության համաձայն՝ նվիրատվությունների համար բանկի Երևանյան 5 մասնաճյուղերում` գլխամաս, «Կենտրոնական», «Սայաթ-Նովա», «Արարատյան», «Մոսկովյան», տեղադրված են հանգանակության արկղեր: Հանգանակության ավարտին բանկը կկրկնապատկի նվիրաբերված գումարը:
«Մարի Իզմիրլյան» մանկատանն աջակցության համար բանկում գործում է 19300 36912207200 հաշվեհամարը:
Միաժամանակ հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ հանգանակված գումարով բանկն այս տարի մանկատանը կնվիրի կենցաղային տեխնիկա, գորգեր, այլ անհրաժեշտ պարագաներ` ի տարբերություն  նախորդ տարվա, երբ բանկը նախօրոք պարզելով երեխանների ցանկությունները` յուրաքանչյուր երեխայի անհատական նվերներ էր մատուցել:
Ակցիայի ավարտին  բանկի աշխատակիցները և ցանկության դեպքում նաև նվիրատուները կարող են հյուրընկալվել մանկատուն, որտեղ կկազմակերպվի Ամանորի ներկայացում-հանդես, իսկ երեխաները Ձմեռ պապի կողմից կստանան հաճելի նվերներն ու անակնկալներ: