Յուրի Գուսևը նշանակվել է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար
ԵՐԵՎԱՆ, 30 հունվարի. /ԱՌԿԱ/. ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Դիտորդական խորհրդի որոշմամբ 2012թ. փետրվարի 1-ից «ՎՏԲ Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել Յուրի Գուսևը, երկուշաբթի հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը: Հաղորդագրության համաձայն, Գուսևը պաշտոնը կստանձնի ընթացիկ տարվա փետրվարի 1-ից:
Միաժամանակ նշվում է, որ Գուսևը աշխատում է ՎՏԲ խմբում 2008 թվականից՝ հանդիսանալով Մոսկվայում Գլխամասային բանկի աշխատակից: 2009 թվականից ղեկավարել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ֆինանսական տնօրենի պաշտոնը:
«ՎՏԲ գլխամասային բանկը շնորհակալություն է հայտնում Վալերի Օվսյաննիկովին Խմբի բիզնեսի զարգացման մեջ ներդրում կատարելու համար: Մենք բարձր ենք գնահատում այն արդյունքները, որոնց ՎՏԲ-Հայաստան Բանկին հաջողվել է հասնել նրա ղեկավարության ներքո 2007 թվականի մարտից մինչ այժմ ընկած ժամանակահատվածում: Վալերի Օվսյաննիկովին մաղթում ենք հաջողություններ իր նոր նախագծերում»,- նշեց ՎՏԲ վարչության անդամ Օլգա Դերգունովան:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ն ՎՏԲ միջազգային ֆինանսական խմբի մասնակից է դարձել 2004թ. ապրիլին: «ՎՏԲ Բանկ» ԲԲԸ-ն հանդիսանում է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ի 100% բաժնետոմսերի փաթեթի միանձնյա բաժնետերը: Բանկը հիմնական ցուցանիշների մի ամբողջ շարքով ներառված է ՀՀ խոշորագույն բանկերի առաջին եռյակում: Ներկա դրությամբ Բանկն ունի ամենալայն մասնաճյուղային ցանցը` 68 մասնաճյուղ ողջ ՀՀ տարածքում:  -0-