ՎՏԲ-Հայաստան բանկում մեկնարկել է հատուկ սոցիալական հաշիվների սպասարկման նախագիծը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 փետրվարի. /ԱՌԿԱ/. ՎՏԲ-Հայաստան բանկում մեկնարկել է սոցիալական փաթեթների տրամադրման պետական ծրագրի շրջանակներում հատուկ սոցիալական հաշիվների սպասարկման նախագիծը:
Ինչպես տեղեկացնում են բանկի մամուլի ծառայությունից, այսուհետ բոլոր ցանկացողները կարող են բացել սոցիալական հաշիվներ ՎՏԲ-Հայաստան բանկում և իրենց հետագա վարումը հանձնարարել Բանկին:
Սոցիալական հաշիվներով փոխանցումները իրականացվելու են 4 նպատակներով`
առողջության ապահոագրության վճար, ուսման վճար, հիփոթեքային վարկի մարման վճար, ՀՀ և ԼՂՀ տարածքում հանգստի վճար:
Խոշոր կազմակերպությունների աշխատակիցների համար նախատեսված է «սոց.հաշիվների հեռակառավարմամբ բացման» տարբերակը: Բանկի մասնագետները կայցելեն կազմակերպություն և տեղում կկազմակերպեն սոց.հաշիվների բացման անհրաժեշտ գործընթացը, ներառյալ ապահովագրական պայմանագրերի կնքումը:
Նախատեսվում է նաև վարկային գծերի տրամադրում հաճախորդներին սոց.փաթեթի  գումարի 6-ապատիկի չափով բացառապես սոց.փաթեթների շրջանակում 4 նպատակներով վճարումների կատարման համար:
Վարկային գծի հետ համատեղ նախատեսվում է նաև հաճախորդներին  սոց.փաթեթների շրջանակում վճարումների միանվագ իրականացման հնարավորության տրամադրում առանց հաճախորդի հաշվին միջոցների կուտակմանը սպասելու:
Հատուկ սոցիալական հաշվիների բացման և վարման ծառայությունը հասանելի է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ՀՀ տարածաշրջանի 67 մասնաճյուղերում:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ն ՎՏԲ միջազգային ֆինանսական խմբի մասնակից է դարձել 2004թ. ապրիլին: «ՎՏԲ Բանկ» ԲԲԸ-ն «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ի  100% բաժնետոմսերի փաթեթի միանձնյա բաժնետերն է: Բանկը հիմնական ցուցանիշների մի ամբողջ շարքով մշտապես ներառվում է ՀՀ բանկային համակարգի առաջատարների թվի մեջ: Ներկայում բանկն ունի մասնաճյուղային ամենամեծ ցանցը հանրապետությունում՝ 67 մասնաճյուղ։–0–