«ՌԵՍՈ» ՓԲԸ–ն մասնակցում է Եկատերինբուրգի ՌԵՍՈ-2013 ամենամյա փառատոնին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 հունիսի. /ԱՌԿԱ/. Հունիսի 16-ին Եկատերինբուրգում մեկնարկել է ՌԵՍՈ-ի ամենամյա փառատոնը, «ԱՌԿԱ» գործակալությանը հաղորդեցին ՌԵՍՈ ապահովագրական ընկերության մամուլի ծառայությունից։
ՌԵՍՈ-ի 10 հոգուց բաղկացած հայաստանյան պատվիրակությունը գլխավորում է գործակալական ցանցի կառավարման դեպարտամենտի տնօրեն Հակոբ Հակոբյանը: Պատվիրակության կազմում է նաև գործակալական դպրոցի տնօրենը, ակտիվ գործակալական խմբերի ղեկավարներ, գործակալներ:
Հաղորդագրության համաձայն` փառատոնին մասնակցում են «ՌԵՍՈ խմբի» անդամ ապահովագրական ընկերությունների ԱՊՀ երկրներից ժամանած ավելի քան 230 գործակալներ, վաճառքների պատասխանատուներ և ղեկավարներ։
«6-օրյա փառատոնի ծրագիրը կազմվել է` հաշվի առնելով մասնակիցների կարծիքները. կքննարկվեն այնպիսի արդի և կարևոր հարցեր, ինչպիսիք են ապահովագրական շուկայի խնդիրները, նորարար և ոչ ստանդարտ լուծումների մշակումները, տարբեր ապահովագրատեսակների գծով հայտերի կարգավորման գործընթացը, ֆիզիկական և իրավաբանական անձ հաճախորդների հետ փոխհարաբերությունների կազմակերպումը, գովազդային քաղաքականության վերաբերյալ «ՌԵՍՈ Խմբի» ռազմավարությունը և այլն»,– նշվում է հաղորդագրության մեջ։
«ՌԵՍՈ-ի ղեկավարությունը մշտապես խրախուսում է իր աշխատակիցների և գործակալների սեփական պրոֆեսիոնալ կարողությունները զարգացնելու ձգտումները և պարբերաբար նրանց ընդգրկում է Հայաստանում և արտերկրում կազմակերպվող վերապատրաստման դասընթացներին, փորձի փոխանակման հանդիպումներին և նմանատիպ միջոցառումներին»,– նշվում է հաղորդագրության մեջ։
«Ռեսո» ապահովագրական ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 2008թ-ին: Նույն թվականի նոյեմբերի 10-ին Կենտրոնական բանկի կողմից ստացել է ոչ կյանքի ապահովագրության իրականացման լիցենզիա: «Ռեսո» ԱՓԲԸ–ն հանդիսանում է «Ռեսո խմբի» անդամ:
«Ռեսո խումբ»-ը ստեղծվել է 2004 թվականին և ներառում է ավելի քան 30 կազմակերպություն, որոնք Ռուսաստանում և ԱՊՀ երկրներում գործում են ապահովագրության, կենսաթոշակային, ավտոմոբիլային, լիզինգային, բժշկական ոլորտներում: -0-