ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԸ «Երիտասարդ ընտանիքին` մատչելի բնակարան» ծրագրի շրջանակներում մեկնարկել է հիփոթեքային վարկերի տրամադրումը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԸ «Երիտասարդ ընտանիքին` մատչելի բնակարան» ծրագրի  շրջանակներում մեկնարկել է անշարժ գույքի ձեռքբերման նպատակով հիփոթեքային վարկերի  տրամադրումը:
Ինչպես նշում են բանկի մամուլի ծառայությունից, վարկը նախատեսված է այն երիտասարդ ընտանիքների համար, ովքեր Երևան քաղաքում և ՀՀ մարզերում կցանկանան ձեռք բերել ոչ շատ թանկ բնակարան:
Վարկերը տրամադրվում են ՀՀ դրամով, 10 տարի ժամկետով և 10,5 % տարեկան անվանական տոկոսադրույքով, որից սուբսիդավորվում է Երևանում` 2%, մարզերում` 4%:
«Ծրագիրն ունի ընդգծված սոցիալական ուղղվածություն և առավելագույնս համահունչ է ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԻ որդեգրած քաղաքականությանը»,– ասվում է հաղորդագրության մեջ: