ԱԽՏ բորսաները բացվել են անկմամբ` Սիրիային ԱՄՆ-ի հնարավոր հարվածի ֆոնին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 սեպտեմբերի. /ԱՌԿԱ/. Ասիական-խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանի (ԱԽՏ) բորսաները չորեքշաբթի` սեպտեմբերի 4-ին, առուվաճառքները սկսել են նվազմամբ` Սիրիայի նկատմամբ ԱՄՆ-ի հնարավոր ռազմական գործողությունների հարցի անորոշության ֆոնի ներքո, վկայում են վաճառքների տվյալները, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Ճապոնական Nikkei 225-ը նվազել է 0,75 տոկոսով՝ մինչև 13874,08 կետ: Հարավկորեական KOSPI-ն նվազել է 0,39 տոկոսով՝ հասնելով 1926,17 կետի: Ավստրալական S&P/ASX 200-ը նվազել է 0,77 տոկոսով՝ հասնելով 5156,30 կետի։
Երեքշաբթի ԱՄՆ-ում տեղի է ունեցել Սենատի արտաքին գործերի հանձնաժողովի նիստը: Վերջին տվյալների համաձայն` օրենսդիրները համաձայնության են եկել Սիրիայի հարցով բանաձևի հարցի շուրջ և առաջարկում են սահմանափակել ռազմական գործողությունները 60 օրով: Ինչպես հաղորդում են ԶԼՄ-ները, սենատորների կողմից առաջարկված բանաձևի նախագծով արգելվում են վերգետնյա գործողությունները:
Ինչպես ակնկալվում է, հանձնաժողովը բանաձևի հարցով կքվեարկի չորեքշաբթի, իսկ սենատի և ներկայացուցիչների պալատի ամբողջական կազմը կսկսի քննարկումը սեպտեմբերի 9-ին ոչ շուտ: