Լոնդոնում ոսկու գինը 2010թ.–ի օգոստոսից ի վեր առաջին անգամ հայտնվել է մեկ դոլարի դիմաց 1200 ունցիայից ցածր մակարդակում
ԵՐԵՎԱՆ, 20 դեկտեմբերի /ԱՌԿԱ/. Լոնդոնի թանկարժեք մետաղների կանխիկ շուկայում առավոտյան ֆիքսինգի (AM Fixing) նկատմամբ ոսկու spot արժեքը 2010թ.–ի օգոստոսից ի վեր առաջին անգամ այսօր է հայտնվել մեկ դոլարի դիմաց 1200  ունցիայից ցածր մակարդակում։ Լոնդոնում այսօր ոսկու AM Fixing–ի գինը նվազել է 0,85 տոկոսով և պաշտոնապես կազմել 1195,00 դոլար/ունցիա։ Դա ամենացածր ցուցանիշն է ավելի քան երեք տարվա ընթացքում` 2010թ.–ի օգոստոսի 6–ից ի վեր, հաղորդում է РБК–ն։
Այսօր Լոնդոնում ոսկին էժանացել է 10,25 դոլարով`փոփոխվելով ըստ ժամկետային շուկայի գնային ցուցանիշների։   Լոնդոնյան շուկայում ոսկին այսօր վաճառվում է ժամկետային շուկայի ընթացիկ գնային ցուցանիշներով։ Այսպես, AM Fixing–ի գնի հայտարարման պահին առաջիկա մատակարարման ամսվա ոսկու ֆյուչերսը Նյու Յորքի COMEX բորսայում սակարկվել է 1188,0-1198,2 դոլար/ունցիա միջակայքում, իսկ վերջին գործարքի գինը կազմել է 1195,1 դոլար/ունցիա։
Ստորև բերվում են Լոնդոնում ոսկու առավոտյան և երեկոյան ֆիքսինգների գնային արժեքներն առաջիկա հինգ առևտրային օրերի համար (դոլար/ունցիա).