ՀՀ առևտրային բանկերն արտարժույթի ներբանկային շուկայում նախորդ շաբաթ ձեռք են բերել շուրջ 72,5 մլն դոլար
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ապրիլի. /ԱՌԿԱ/.  Հայաստանի առևտրային բանկերը ապրիլի 10–ից 14–ը արտարժույթի ներբանկային շուկայում ձեռք են բերել շուրջ 72,5 մլն դոլար 1 դոլարի դիմաց 485,35 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով, հայտնել է Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը։
Միաժամանակ, արտարժույթի ներբանկային շուկայում նույն ժամանակահատվածում ձեռք է բերվել 10,3 մլն եվրո և շուրջ 769,9 մլն ռուբլի, համապատասխանաբար, մեկ եվրոյի դիմաց 513,81 դրամ և մեկ ռուբլու դիմաց 8,5 դրամ միջին կշռված փոխարժեքներով։
Ներբանկային շուկայում վաճառվել է մոտ 74,8 մլն դոլար, 12 մլն եվրո և 414,6 մլն ռուբլի, համապատասխանաբար, 487,04 դրամ, 517,97 դրամ և 8,61 դրամ միջին կշռված փոխարժեքներով։
Բացի այդ, ապրիլի  3-ից 9-ը հայկական բանկերի տրամադրած դրամային վարկերի ծավալը կազմել է շուրջ 44,2 մլրդ դրամ, իսկ դոլարայիններինը` 43,5 մլն դոլար ($1– 486,09 դրամ)։ -0-