ՀՀ առևտրային բանկերն արտարժույթի ներբանկային շուկայում ձեռք են բերել շուրջ 93.6 մլն դոլար
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ապրիլի. /ԱՌԿԱ/.  Հայաստանի առևտրային բանկերն ապրիլի 9-ից 13-ը ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում ձեռք են բերել շուրջ 93,6 մլն դոլար` 1 դոլարի դիմաց 481,97 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով, հայտնում է Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը։
Նույն ժամանակահատվածում ներբանկային շուկայում ձեռք է բերվել 9,2 մլն եվրո և մոտ 1,1 մլրդ ռուբլի, համապատասխանաբար, 591.79 դրամ և 7,69 դրամ միջին կշռված փոխարժեքներով։
Միաժամանակ, արտարժույթի ներբանկային շուկայում նույն ժամանակահատվածում վաճառվել է մոտ 97,1 մլն դոլար, 17,2 մլն եվրո և 888,7 մլն ռուբլի, համապատասխանաբար, մեկ դոլարի դիմաց 483,42 դրամ, եվրոյի դիմաց 595,87 դրամ և մեկ ռուբլու դիմաց 7.91 դրամ միջին կշռված փոխարժեքներով։
Բացի այդ, ապրիլի 2–ից 8–ն ընկած ժամանակահատվածում հայկական բանկերի տրամադրած դրամային վարկերի ծավալը կազմել է շուրջ 46,6 մլրդ դրամ, իսկ դոլարայիններինը` 28,9 մլն ($1– 482.92 դրամ)։ -0-