Կոնվերս Բանկը հանդես կգա որպես Converse Bank Yerevan Spring Run 2018 վազքի մարաթոնի հովանավոր
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ապրիլի. /ԱՌԿԱ/. Կոնվերս Բանկը Converse Bank Yerevan Spring Run 2018 վազքի մարաթոնի հովանավորն է, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը։
Ինչպես նշվում է հաղորդման մեջ, նախատեսվում է, որ սիրողական վազքի մարաթոնին կմասնակցի մոտ հազար վազորդ:
«Բանկը  պարբերաբար աջակցում է նման միջոցառումների կազմակերպմանը՝ իր ավանդը ներդնելով առողջ ապրելակերպի խրախուսման, սպորտի հանրայնացման հարցում: Ըստ որում, մենք հանդես ենք գալու ոչ միայն որպես մարաթոնի հովանավոր, այլև  մասնակից»,- հայտնել են Կոնվերս բանկից:
Հիշեցնենք, որ Կոնվերս Բանկ հովանավորել է նաև  նախորդ տարի՝ աշնանը կայացած Վազքի կիսամարաթոնը, իսկ բանկի  աշխատակիցների թիմը՝ վազորդների հետ, հաղթահարել է վազքի բոլոր բարդությունները:
«Բանկի 25-ամյակի միջոցառումների շրջանակում սա այս տարի առողջ ապրելակերպի խրախուսմանը միտված առաջին նախաձեռնությունն  է: Առաջիկայում բանկը կսկսի ևս մեկ՝ ավելի լայնամասշտաբ նախագծի իրականացում, որի շրջանակներում Երևանի, Հայաստանի տարբեր մարզերի և Արցախի բնակիչների համար կկառուցվեն մարզահրապարակներ»,– նշել են բանկում: