Կոնվերս Բանկում ավտովարկավորումը շահավետ է
ԵՐԵՎԱՆ, 20 հունիսի. /ԱՌԿԱ/. Կոնվերս Բանկը, գործարկած ակցիայի շրջանակներում, էապես բարելավել է ավտովարկավորման պայմանները՝ դրանք դարձնելով առավել շահավետ, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը։
«Ակցիայի շրջանակներում Կոնվերս Բանկը բավականին պարզեցրել է  վարկավորման ընթացքը՝ ավտովարկավորումը հասանելի դարձնելով առավել մեծ թվով հաճախորդների: Մասնավորապես, բանկը հաճախորդներին է առաջարկում մինչև  84 ամիս ժամկետով դրամային վարկեր (տարեկան տոկոսադրույքը՝ սկսած 11%-ից)՝  0-10 տոկոս կանխավճարով: Վարկավորման առավելագույն գումարը 12 մլն ՀՀ դրամն է: Ակցիայի շրջանակներում գրավադրվող գույքի ապահովագրություն չի պահանջվում,  իսկ համապատասխան որոշում կայացվում է մեկ օրում»,-ասացին բանկում:
Նշվեց նաև, որ առանջնային շուկայից ավտոմեքենաների ձեռքբերման նպատակով վարկավորման համար տրանսպորտային միջոցի գնահատում ևս չի պահանջվում: Որպես գրավադրման արժեք  հիմք է ընդունվում  ավտոմեքենա իրացնող ընկերությունների կողմից ներկայացված գինը:
Ակցիայի վերջնաժամկետը օգտոստոսի 31-ն է: Մանրամասները՝ հղմամբ: