ՀՀ ԿԲ-ն թույլատրել է Հայէկոնոմբանկին մասնակցել COINSTAR MONEY TRANSFER համակարգին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ապրիլի. /ԱՌԿԱ/. ՀՀ Կենտրոնական բանկը թույլատրել է Հայէկոնոմբանկին մասնակցել COINSTAR MONEY TRANSFER արտասահմանյան վճարահաշվարկային համակարգին:
Ինչպես «ԱՌԿԱ» գործակալությանը տեղեկացրեցին ՀՀ ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից, նման որոշում է ընդունվել երեքշաբթի ՀՀ ԿԲ խորհրդի նիստի ժամանակ, որը վարել է ՀՀ ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը:
Նույն նիստի ժամանակ վերաձևակերպվել է «Մելբրոք» ՍՊԸ-ի փոխանակման կետի արտարժույթի առուվաճառքի լիցենզիան և «Ռեզոլուշն Ապահովագրական բրոքեր» ՍՊԸ-ի լիցենզիան:
Միաժամանակ ԿԲ խորհուրդն ուժը կորցրած է ճանաչել «Էյջ Էյ Ֆինանս» ՍՊԸ-ին տրամադրված արտարժույթի դիլերային-բրոքերային առուվաճառքի, «ԱՐՎԻԷՄ ՍԹԱՅԼ» ՍՊԸ-ի արտարժույթի առուվաճառքի, «ԿԱՐԱՐՏ ԿՐԵԴԻՏ» ՓԲԸ-ի գրավատան կազմակերպման և «ՔԵՅՍ ԸՆԴ ԱՀ» ՍՊԸ-ի գրավատան կազմակերպման լիցենզիաները:
Մամուլի հաղորդագրության համաձայն՝ փոփոխություններ և լրացումներ են  կատարվել «Ապահովագրական բրոքերների հաշվետվությունների ձևը, տեղեկատվության կազմը և ներկայացման կարգն ու ժամկետները» փաստաթղթում: Բացի այդ, ԿԲ խորհուրդը որոշել է հրատարակել «ՀՀ կենտրոնական բանկի տարեկան վիճակագրական տեղեկագիրը»:-0-