Կոնվերս Բանկը Հայաստանի բանկային համակարգի նորեկների համար նախատեսված «Բարի գալուստ» ծառայությունների նոր փաթեթ է մշակել
ԵՐԵՎԱՆ, 21 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/. Կոնվերս Բանկը հատուկ փաթեթային առաջարկներ է մշակել այն ֆիզիկական անձ հաճախորդների համար, ովքեր առաջին անգամ են մուտք գործում ՀՀ բանկային համակարգ, «ԱՌԿԱ» գործակալությանը հաղորդեցին բանկի մամուլի ծառայությունից:
Հաղորդագրության համաձայն` փաթեթները ներառում են բանկային ամենակիրառական ծառայությունները և մշակված են առավել հեշտացնելու և համակարգված դարձնելու բանկ-հաճախորդ փոխհարաբերությունները: Առաջարկը ներկայացված է «Հիմնական» և «Ընդյայնված» փաթեթների տեսքով:
«Հիմնական» փաթեթն իր մեջ ներառում է խնայողական հաշիվների, վճարային քարտերի և ինտերնետ բանկային ծառայության հասանելիություն՝ առավել մատչելի սակագներով: «Ընդյայնված» փաթեթի դեպքում «Հիմնական» փաթեթի առաջարկին ավելանում են նաև հատուկ պայմաններով տրամադրվող ժամկետային ավանդները և անհատական պահատուփերը:
Փաթեթային առաջարկի ստեղծման հիմքում ընկած է հաճախորդի՝ բանկային ծառայություններից օգտվելու շրջանակի անընդհատ ընդլայնումը: Այն միտված է առավել մատչելի և հարմարավետ դարձնելու հաճախորդների ֆինանսական գործարքները:
Կոնվերս Բանկը վստահ է, որ փաթեթ առաջարկը հետաքրքիր և շահավետ կլինի հատկապես սփյուռքահայերի համար:
«Կոնվերս Բանկ» ՓԲԸ-ն ստեղծվել է 1993 թվականին, բանկային գործառնություններ: Բանկի բաժնետերերն են` «Ընդվանսդ Գլոբալ Ինվեսթմենթս» ԼԷԼՍԻ-ին` 95% և Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցին` 5% :-0-